Poznajemy historię Opola Lubelskiego

W ostatnich dniach października klasy 1-3 oraz klasa 4a i 4b zostały zaproszone do Zespołu Szkół Zawodowych im. S.Konarskiego na spektakl teatrzyku japońskiego (kamishibai) pt. "Historia pewnego miasta", który został przygotowany pod kierunkiem pani Joanny Pomorskiej-Batyry. Towarzysząc małej myszce uczniowie poznawali zabytki naszego miasta. "Odwiedzili" miejsca, których dotychczas nie znali lub tylko o nich słyszeli. Dowiedzieli się o istniejącej w Opolu Szkole Rzemiosł prowadzonej przez zakon Pijarów. Poznali zawody, które wykonywali dawniej nasi mieszkańcy, a które obecnie należą do rzadkości lub nie istnieją. Pani Joanna zapoznała dzieci z atrybutami tych zawodów. Później dociekliwi historycy mogli sprawdzić swoją wiedzę  o Opolu korzystając z makiety Opola Lubelskiego. Dziękujemy Dyrekcji ZSZ im.S. Konarskiego Pani Anicie Wronie i Pani Joannie Pomorskiej- Batyrze za niecodzienną lekcję języka polskiego i historii.

Anna Kłak