Ostatni miesiąc Grudzień 2018 Następny miesiąc
week 48 1 2
week 1 31
TYDZIEŃ W KOLORZE "BIAŁO-CZERWONYM"

W tygodniu poprzedzającym rocznicę 100-lat odzyskania niepodległości przez Polskę w świetlicy szkolnej towarzyszyło nam  wiele inicjatyw. Tydzień ten  stał się okazją do nauki patriotyzmu, okazywania szacunku symbolom narodowym, oddawania czci bohaterom.
Na prowadzonych zajęciach wszyscy w skupieniu uczyli się wierszy oraz pieśni patriotycznych. Dla starszych uczniów prezentowane były audycje multimedialne zaczerpnięte z Internetu, które przybliżyły  okoliczności utraty niepodległości, wydarzenia z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Natomiast młodsze dzieci obejrzały film animowany pt. "Polskie Symbole Narodowe" Przygotowane przez Panią Emilę Gorajek-Kosowską. W większości sal świetlicowych przygotowane zostały  gazetki ścienne własnoręcznie wykonane przez uczniów, w barwach narodowych.
Cała społeczność szkolna na holu głównym  wzięła udział w akcji: "Najdłuższe życzenia dla Polski" Polegała ona na napisaniu lub narysowaniu ciepłych życzeń  do Polski przez uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi oraz gości szkoły. Specjalnie przygotowany 30 metrowy rulon papieru w bardzo szybkim czasie zapełniony został pięknymi życzeniami i rysunkami. Za tę inicjatywę odpowiedzialna była pani Elżbieta Nowak oraz Katarzyna Pocztarska.

Towarzyszyły nam dwa konkursy tematyczne w dwóch grupach wiekowych:
"Od rycerza do żołnierza - wizerunek żołnierza polskiego"  konkurs dla uczniów klas 1-3
miał na celu inspirowanie dzieci  do zdobywania i poszerzania wiedzy o historii wojska polskiego. Odpowiedzialna była Pani Emilia Gorajek-Kosowska. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców za co bardzo serdecznie dziękujemy.
Nagrodzeni uczniowie to:
I miejsce: Wojciech Hemperek, Igor Sochaj, Mateusz Adamczyk, Daria Pietroń oraz Mateusz Dzyr;
II miejsce: Julia Romsicka, Maja Bąska, Natalia Zalas oraz Aniela Kozak;
III miejsce: Julia Czarnota, Jakub Winiarz, Patryk Skwira i Ksawery Budkowski;
Wyróżnienia: Wojciech Piasecki, Aleksander Kotowski, Michał Klimek, Gabriel Wawrzycki, Franciszek Wciseł, Mateusz Tyluś, i Gabriel Górecki.

"Kokarda patriotyczna" konkurs dla klas 4-5 uczył poszanowania do barw narodowych. Odpowiedzialna była Pani Iwona Bełcik oraz Elżbieta Nowak, a nagrodzeni uczniowie to:
I miejsce: Amelia Stochmal, Piotr Kopiński oraz Kacper Janiszewski;
II miejsce: Bartosz Wielgos, Martyna Krzyś oraz Martyna Muciek;
III miejsce: Dominik Dębiec i Weronika Bednarz;
Wyróżnienia: Julia Nowomiejska oraz Chęć Jakub.

Przygotowany był również zdrowy, słodki poczęstunek "jabłuszko patriotyczne", nasz produkt lokalny.

Emilia Gorajek- Kosowska