Ostatni miesiąc Czerwiec 2019 Następny miesiąc
week 22 1 2
Spotkanie z leśniczym

15 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów grup świetlicowych IV i V z panem leśniczym Krzysztofem Kowalczykiem. Organizatorem tego spotkania była pani Małgorzata Kojtych. Takie samo spotkanie miało miejsce na dużej świetlicy szkolnej, w której uczestniczyła grupa VII (klasa II oraz klasy IV i klasa V), a organizatorem spotkania była pani Iwona Bełcik.
Głównym celem tej pogadanki było poznawanie środowiska przyrodniczego, budzenie zainteresowania i szacunku dla otaczającej przyrody oraz pracy leśnika, wychowanie do życia w harmonii z przyrodą, uświadomienie wpływu lasu na każdego z nas, zdobycie wiedzyo zagrożeniach środowiska oraz konieczności zapobiegania i likwidowania zagrożeń.
Pan leśniczy przedstawił uczniom pracę leśnika oraz przybliżył wiedzę o lesiei mieszkających w nim zwierzętach. Podczas spotkania dzieci z obu grup świetlicowych dowiedziały się jakie drzewa rosną w naszych lasach, jak należy o nie dbać, przedstawił również wiele ciekawych eksponatów. Opowiadał jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Spotkanie z leśniczym cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci, od których zależy przyszłość naszej przyrody. Dlatego tak ważne jest uświadamianie im wpływu lasu na każdego człowieka.Na zakończenie dzieci podziękowały naszemu gościowi za wizytę wręczając mu drobny prezenti podziękowanie.

Małgorzata Kojtych