Jesteśmy Polką i Polakiem...
Takie hasło przyświecało wszystkim przedszkolakom podczas tygodniowych obchodów 100-letniej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci brały udział w różnego rodzaju wydarzeniach, które przybliżyły im nasz rodzinny kraj.
Rozpoczęliśmy od obejrzenia patriotycznego przedstawienia "Orlątko", wykonanego przez aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój.
Kolejny dzień był poświęcony symbolom narodowym. Tego dnia dzieci wykonywały prace plastyczne różnymi technikami. W środę przenieśliśmy się w świat legend. Czytaliśmy min.: "Legendę o Lechu, Czechu i Rusie", "Legendę o Bazyliszku". W czwartek odbyła się uroczysta akademia z udziałem Dyrekcji Szkoły oraz naszych rodziców.
Ostatniego dnia układaliśmy życzenia dla Polski w ramach szkolnej akcji "Najdłuższe życzenia dla Polski". Obchody zakończyliśmy uroczystym Krakowiakiem.