Sukcesy solistów w konkursach pieśni patriotycznej PDF Drukuj
Wpisany przez Jolanta Szczupak

Soliści ze Szkoły Podstawowej, aby dać świadectwo przywiązania do Ojczyzny,  wzięli udział   w VIII Przeglądzie Poezji, Prozy, Muzyki i Pieśni Niepodległościowej pod hasłem "Żeby Polska była Polską" w Puławach pod patronatem Prezydenta Miasta Puławy. Przegląd odbył się w dniach 27-28.10. 2011 r w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" . Celem tego przeglądu było popularyzowanie twórczości związanej z okresem walk o niepodległość Polski. Konkurencja była bardzo duża, bowiem w konkursie tym wzięli udział również uczniowie z Puław, Nałęczowa, Żyrzyna,  Piotrowic, Parczewa, Lublina, Kazimierza Dolnego, Gołębia, Końskowoli.

Tym bardziej cieszymy się z sukcesów naszych solistów:  Joanna Mazurkiewicz  - uczennica klasy IV - zajęła III miejsce i została laureatką  konkursu w kategorii soliści  - szkoły podstawowe . W tej samej kategorii dostał wyróżnienie Maciej Bigos - uczeń klasy VI. Solistów przygotowywała do konkursu pani Jolanta Szczupak. Drugie miejsce w turnieju pieśni w kategorii dziecięcych solistów - wokalistów zajęła Kamila Skotnicka, którą przygotowywała p. Krystyna Piłat. Laureaci otrzymali dyplomy pamiątkowe i nagrody rzeczowe  oraz  wystąpili w Koncercie Galowym, który odbył się w dniu 11 listopada 2011 r w Domu Chemika. Nagrodą dodatkową dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych była wycieczka do Łańcuta.

Joanna Mazurkiewicz i Maciej Bigos wzięli również udział w dniu 5 listopada 2011 r w  Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie pod hasłem  "Ojczyzno moja najmilsza" w Lublinie. Nasi soliści otrzymali wyróżnienia, bowiem w  konkursie tym przyznawane były tylko I miejsca   i wyróżnienia.

Solistom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Jolanta Szczupak