GIMNAZJALISTKI MISTRZYNIAMI POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

19 grudnia 2011r. byłyśmy gospodarzami Powiatowych Mistrzostw w halowej piłce nożnej dziewcząt. W zawodach uczestniczyło aż 8 drużyn, które zostały rozlosowane do 2 grup.
W pierwszej grupie grały gimnazja z : Poniatowej, Kluczkowic, Karczmisk i nr 2 Opola Lub. natomiast w grupie drugiej: Łaziska, Wilków, Józefów i my-gospodarze, Zespół Szkół nr 1
Rywalizacja w grupach była bardzo zacięta, a z meczu na mecz każdy zespół grał coraz lepiej. Do finału awansowały tylko 2 pierwsze drużyny z każdej grupy, więc ducha walki na boisku nie brakowało.

Nasze dziewczęta w fazie grupowej nie przegrały żadnego meczu. Do półfinału weszły z drugiego miejsca i spotkały się z liderem pierwszej grupy - Kluczkowicami. Dzięki bardzo dobrej taktyce, a przede wszystkim wyśmienitej grze w obronie zawodniczki Magdaleny Ptak, wygrałyśmy ten mecz i zdobyłyśmy awans do ścisłego finału. W finale ponownie zmierzyłyśmy się z Łaziskami. To był prawdziwy mocny pojedynek. Tak ostrej walki nie było w żadnym meczu. Dziewczęta grały rewelacyjnie, z dużym poświęceniem i zaangażowaniem. Szczególne uznanie należy się zawodniczce Uli Nowosielskiej, która w ostrym starciu doznała kontuzji i opuściła boisko na noszach. Na wyróżnienie zasługuje również nasza bramkarka - Wioleta Sierocka, która świetnie broniła każdą piłkę. Wygrałyśmy ten wymarzony finał 3:1 i zajęłyśmy pierwsze miejsce w turnieju. Bardzo się cieszę z osiągniętego wyniku, ponieważ w ostatnich latach naszym dziewczętom w tej dyscyplinie nie wiodło się najlepiej.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1.G. nr1 Opole Lubelskie
2.G. Łaziska
3.G. Kluczkowice
4.G. Karczmiska
5.G. Wilków
6.G. Poniatowa
7.G. Józefów
8.G. nr2 Opole Lubelskie

Skład drużyny:

Wiola Sierocka 3D, Ula Nowosielska 3C, Magda Ptak 3s, Milena Sochaj 3C, Asia Dybalska 3D, Agata Rutyna 2s, Patrycja Bobryk 1C, Patrycja Jaśkowska 2D,  Monika Tupaj 2D, Patrycja Pikuła 2s , Marzena Wojewoda 3B, Anna Hemperek 1C, Monika Zakaszewska 2D

Gratuluję i życzę powtórzenia sukcesu na obiekcie otwartym.

 

Ewa Madejek