Ostatni miesiąc Grudzień 2018 Następny miesiąc
week 48 1 2
week 1 31
Bibliotece szkolnej przybyło czytelników PDF Drukuj Email

W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,
starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz.

Krystyna Wodnicka

W dniach 13, 20 grudnia i 18 stycznia odbyła się uroczystość dla klas pierwszych  "Pasowanie na czytelnika" zorganizowana przez bibliotekarki i Koło Miłośników Książki, które przygotowały inscenizację pt. "W krainie książki".
Po obejrzeniu części artystycznej uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie:
"My uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko, przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
będziemy przestrzegać pilnie
i z Twych rad i Twych mądrości
korzystać od dziś usilnie!
Przyrzekamy!"

Następnie uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki.
Po Akcie Pasowania uczestnicy przedstawienia: Sowa, Stara Książka, Bajkopisarz, Królowa książek, Dziecko obdarowali pierwszaków słodkim upominkiem oraz wręczyli im zakładki do książek. Ponadto każda z klas otrzymała otrzymała pamiątkowe zdjęcie, a każde dziecko treść aktu przyrzeczenia do wklejenia w zeszycie.
Pierwszaki poznały także wyposażenie biblioteki, jej zbiory, godziny otwarcia i zasady korzystania z niej.
Z pewnością przeprowadzona impreza zachęci ich do czytania i częstego wypożyczania książek.

Ktoś powiedział, że biblioteka jest miejscem przyjaznym dla człowieka. Nasza szkolna biblioteka z pewnością do takich należy. Przyjdź i przekonaj się sam!!!