Kolejne sukcesy naszych wokalistów.

W dniach 17-19.01.2012 r w Puławskim Domu Chemika odbył się  XVII Festiwal Kolęd i Pastorałek.  Było to wydarzenie o charakterze wojewódzkim, ponieważ wzięło w nim udział 198 wykonawców z całego województwa lubelskiego. Ogółem swoje umiejętności wokalne i instrumentalne zaprezentowało 1213 wykonawców, w tym uczniowie naszej szkoły:

• Zuzanna Szczupak  - opiekun pani J. Szczupak i pani B. Kania
  • Joanna Mazurkiewicz  - opiekun pani J. Szczupak
  • Maciej Bigos - opiekun pani J. Szczupak
  • Zespół  "Wega" - opiekun pani J. Szczupak
  • Zuzanna Wrona - opiekun pani K. Piłat
  • Agata Dacka - opiekun pani K. Piłat
  • Katarzyna i Alicja Kołodziejczyk jako zespół rodzinny - opiekun pani K. Piłat
  • Kamila Skotnicka, Daniel Skotnicki i Daniel Pogoda  jako zespół wokalno-instrumentalny - opiekun pani K. Piłat

Festiwal od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno ze strony wykonawców jak i słuchaczy,  a liczba uczestników z roku na rok wzrasta.
Coraz wyższy jest też poziom prezentacji konkursowych, a kolędy i pastorałki coraz piękniejsze i  mniej znane.
Jury po trzech dniach przesłuchań , w dniu 22.01.2012 r  podczas koncertu laureatów,ogłosiło wyniki. W gronie laureatów znaleźli się również wykonawcy z naszej szkoły:

Joanna Mazurkiewicz, Maciej Bigos i Zuzanna Szczupak otrzymali wyróżnienia w kategorii dziecięcych solistów wokalistów. Jest to bez wątpienia ogromny sukces dla naszych solistów, bowiem zostali wyłonieni  przez jury  spośród 116 solistów ogółem biorących udział w festiwalu.

Przygotowała Jolanta Szczupak