Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Styczeń 2020 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31
Międzynarodowe spotkanie w Jedynce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Zalewska-Mikita i Barbara Gołofit   
środa, 10 października 2012 18:23

W dniu 4 października 2012 roku Zespół Szkół Nr 1 gościł w swoich murach uczniów i nauczycieli z czterech europejskich krajów : Turcji, Estonii, Bułgarii i Włoch. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Comenius, w którym udział bierze sąsiednie Gimnazjum w Karczmiskach. Pomysłodawczynią zorganizowania spotkania gości z Europy z uczniami i Dyrekcją naszej szkoły była nauczycielka języka angielskiego z Karczmisk p. Monika Ptasińska-Romanowska. Ponadto gościom towarzyszyła p. Katarzyna Niewęgłowska.

Goście rozpoczęli wizytę w naszej szkole od spotkania z Panem Dyrektorem Januszem Mikitą, który opowiedział o naszej placówce, jej historii, pracownikach i uczniach. Goście z zagranicy mogli poznać ofertę edukacyjną naszej szkoły, zostali poinformowani o osiągnięciach naszych uczniów jak również otrzymali upominki promocyjne Opola Lubelskiego ufundowane przez Pana Burmistrza Dariusza Wróbla. Po spotkaniu z dyrektorem goście zwiedzili szkołę, a następnie  udali się do sal lekcyjnych na spotkania z uczniami naszego gimnazjum. Goście przedstawili prezentacje multimedialne o swoich krajach, w których przybliżyli nam historię i kulturę swych państw. Następnie polscy uczniowie pokazali prezentację multimedialną w języku angielskim o naszym mieście i okolicach. Po prezentacjach przyszedł czas na część warsztatową przygotowaną i poprowadzoną przez nauczycielki języka angielskiego p. Barbarę Gołofit oraz p. Karolinę Zalewską-Mikitę. Uczniowie zostali podzieleni na grupy cztero- i pięcioosobowe, w których skład wchodzili uczniowie przynajmniej trzech różnych narodowości. Uczniowie grali w gry komunikacyjne oraz zrealizowali wspólnie projekt o tytule: "Dlaczego warto uczyć się języków obcych".  Po zajęciach nasi goście udali się do stołówki szkolnej, gdzie czekał na nich pyszny obiad. Po obiedzie, przy kawie i herbacie uczniowie i nauczyciele z Turcji, Bułgarii, Estonii i Włoch mieli chwilkę na odpoczynek przed dalszą drogą, a tego dnia mieli odwiedzić jeszcze skansen lubelski.

 


Wizyta w naszej szkole była jedynie krótkim przystankiem w  tygodniowym pobycie obcokrajowców na Lubelszczyźnie. Tym bardziej cieszymy się, że tak ciekawi goście znaleźli czas w ciągu swego pobytu na odwiedzenie naszej szkoły, rozmowę , zajęcia i wspólny posiłek w Jedynce.
Spotkanie w ramach projektu Comenius miało pozytywne znaczenie dla naszej szkoły. Nasi uczniowie mieli okazję zdobyć wiedzę na temat krajów gości, ale przede wszystkim w praktyce używać języka angielskiego. Sami uczniowie podsumowują to spotkanie jako wspaniałe doświadczenie, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych jak również świetną kształcącą zabawę.

Karolina Zalewska-Mikita

Barbara  GołofitZmieniony: czwartek, 18 października 2012 14:03