FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY SZKOLNEJ

Tradycyjnie już od kilku lat dziewczęta z naszego gimnazjum pod opieką p. Ewy Madejek uczestniczą w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu wojewódzkim. Aby mogły rywalizować z najlepszymi drużynami województwa lubelskiego musiały przejść etap powiatowy w Chodlu i rejonowy w Lubartowie. Finał Wojewódzki po raz pierwszy odbył się w Adamowie. Dnia 16 października 2012r. na starcie stanęło 12 sztafet. Rywalizacja przebiegała w pięknej, jesiennej aurze. Dziewczęta po zaciętej i wyczerpującej walce osiągnęły ten sam wynik, jak w ubiegłym roku.


Drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim  wywalczyła zaszczytne VIII miejsce.
Skład drużyny:
Magdalena Jurak, 2b, Patrycja Bobryk 2c, Aleksandra Bartoś 2s, Aneta Kęcik 3a, Karolina Florek 3a, Izabela Sochaj 3s, Julia Dacka 3s, Aleksandra Koneczniak 3b, Gabrysia Goleń 1b, Aleksandra Cyrkler 1s, Kaja Borowiec 1s, Magdalena Lipa 1s, Dominika Wojewoda 1s
Komunikat końcowy

Finału Wojewódzkiego w  Biegach Sztafetowych  Dziewcząt i Chłopców
Adamów 10.10.2012 r.
GIMNAZJADA 2012/2013


Klasyfikacja końcowa sztafet dziewcząt  10 X 800 M :

1. G Komarówka  ...............................31 : 28    44 PKT op. Grażyna Głowacka 
2. G Nr 1 Terespol...............................32 : 06    40 PKT op. Grzegorz Machnowski  
3. G Cyców...........................................32 : 14    36 PKT op. Dariusz Bednaruk
4. G Nr 1 w Tomaszów Lubelski..........32 : 32    33 PKT  op. Ewa Korkosz
5. G Nr 24 w Lublin..............................32 : 54    30 PKT  op. Małgorzata Molas, Dariusz Żoliński
6. G Siedliszcze.....................................33 : 48    28 PKT  op. Małgorzata Kania
7. G Nr 2 w Tomaszów Lubelski..........33 : 58    26 PKT  op. Beata Onyszczuk
8. G Nr 1 Opole Lubelskie ................ ..34 : 15    24 PKT  op. Ewa Madejek
9. G Nr 2 w Lubartów...........................34 : 28   22 PKT  op. Małgorzata Wysoczyńska
10. G Nr 11 w Lublin.............................34 : 47    20 PKT  op.  Marzena Krysiak
11. G Nr 1 w Janów Lubelski.................35 : 19   18 PKT  op. Małgorzata Lewczuk
12. SP Goraj ? nie ukończyło sztafety                                 op. Agnieszka Pić
Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE - GIMNAZJADA WOJEWÓDZKA


Dnia 10 października 2012r. do Adamowa przybyło ponad 1000 uczestników- zawodników biegów indywidualnych z różnych szkół całego województwa lubelskiego. Mimo fali przeziębień i angin, nie zrezygnowaliśmy z uczestnictwa w tych zawodach. Nie dopuściliśmy, aby zabrakło naszych reprezentantów z "jedynki".  W nieco okrojonym składzie zdecydowaliśmy się na start, nawet w trzech kategoriach wiekowych. Pod opieką    p. Janusza Stępnia wystartowały dzieci: dziewczęta i chłopcy z klas IV-ych, a pod opieką         p. Ewy Madejek dziewczęta z gimnazjum. W zależności od wieku i płci uczestnicy startowali na różnych dystansach. Dzieciaczki z naszej szkoły startowały na dystansach od 600m do 1500m.

Chłopcy ze szkoły podstawowej mimo, że startowali pierwszy raz osiągnęli bardzo dobry wynik. Dziewczętom zarówno starszym, jak i młodszym też można pogratulować. Wszyscy zdobyli punkty w klasyfikacji wojewódzkiej, za co im bardzo dziękujemy i gratulujemy.
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych w Adamowie zakończyły się dużym sukcesem naszej reprezentacji w kategorii dziewcząt i chłopców rocznik 2002r
Reprezentacja ?Jedynki?  w kategorii dziewcząt na 88 startujących zawodniczek zajęła kolejno następujące miejsca:   Kramek Natalia IV c - 18 miejsce, Szuba Nina IV a - 40 miejsce, Drańska AlicjaIVc-44 miejsce.
Jeszcze większy sukces odnieśli chłopcy, na 118 startujących zawodników z całej Lubelszczyzny Nasza Reprezentacja zajęła kolejno miejsca:  Zieliński Maciej IVc - 8, Kramek Bartek IVb-10, Frączek Michał IV c- 15,Odymała Arek IV b-33, Pętek Łukasz IVc- 44, Misiak Wiktor IVa-47

Skład dziewcząt z gimnazjum:
Izabela Sochaj 3s - 15 miejsce na 132,  Aleksandra Bartoś 2s - 34 miejsce na 132, Gabrysia Goleń 1b - 22 miejsce na 88, Lipa Magdalena 1s - 41 miejsce na 88, oraz Karolina Odymała z kl. 6b - 25 miejsce na 11
Cieszymy się bardzo z tych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!