Ostatni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
week 35 26 27 28 29 30 31
Biblioteka ma nowych czytelników PDF Drukuj Email
środa, 28 listopada 2012 06:38

W dniach 9  i 15 listopada odbyła się uroczystość dla klas pierwszych (IA, IB i IC) "Pasowanie na czytelnika" zorganizowana przez bibliotekarki i Szkolne Koło Miłośników Książki, które przygotowały inscenizację pt. "Szanujmy książki".
Po obejrzeniu części artystycznej uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie:

"My uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko, przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
będziemy przestrzegać pilnie
i z Twych rad i Twych mądrości
korzystać od dziś usilnie!
Przyrzekamy!"

Następnie uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki.
Po Akcie Pasowania uczestnicy przedstawienia- uczennice klas IV SP: Królowa Książka, Ludek Książkowy, Wróżka i Krasnale obdarowali pierwszaków słodkim upominkiem oraz wręczyli im zakładki do książek i inne drobne upominki. Ponadto  każde dziecko otrzymało treść aktu przyrzeczenia do wklejenia w zeszycie.
Pierwszaki poznały także wyposażenie biblioteki, jej zbiory, godziny otwarcia i zasady korzystania z niej. Na zakończenie imprezy pierwszaki wysłuchały fragmentów bajek czytanych przez ubiegłorocznego Mistrza Pięknego Czytania.
Z pewnością przeprowadzona impreza zachęci ich do czytania i częstego wypożyczania książek.

Ktoś powiedział, że biblioteka jest miejscem przyjaznym dla człowieka. Nasza szkolna biblioteka z pewnością do takich należy. Przyjdź i przekonaj się sam!!!