Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Styczeń 2020 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31
Biblioteka ma nowych czytelników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 listopada 2012 06:38


W dniach 9  i 15 listopada odbyła się uroczystość dla klas pierwszych (IA, IB i IC) "Pasowanie na czytelnika" zorganizowana przez bibliotekarki i Szkolne Koło Miłośników Książki, które przygotowały inscenizację pt. "Szanujmy książki".
Po obejrzeniu części artystycznej uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie:"My uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko, przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
będziemy przestrzegać pilnie
i z Twych rad i Twych mądrości
korzystać od dziś usilnie!
Przyrzekamy!"


Następnie uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki.
Po Akcie Pasowania uczestnicy przedstawienia- uczennice klas IV SP: Królowa Książka, Ludek Książkowy, Wróżka i Krasnale obdarowali pierwszaków słodkim upominkiem oraz wręczyli im zakładki do książek i inne drobne upominki. Ponadto  każde dziecko otrzymało treść aktu przyrzeczenia do wklejenia w zeszycie.
Pierwszaki poznały także wyposażenie biblioteki, jej zbiory, godziny otwarcia i zasady korzystania z niej. Na zakończenie imprezy pierwszaki wysłuchały fragmentów bajek czytanych przez ubiegłorocznego Mistrza Pięknego Czytania.
Z pewnością przeprowadzona impreza zachęci ich do czytania i częstego wypożyczania książek.


Ktoś powiedział, że biblioteka jest miejscem przyjaznym dla człowieka. Nasza szkolna biblioteka z pewnością do takich należy. Przyjdź i przekonaj się sam!!!