Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31
Biblioteka ma nowych czytelników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 listopada 2012 06:38


W dniach 9  i 15 listopada odbyła się uroczystość dla klas pierwszych (IA, IB i IC) "Pasowanie na czytelnika" zorganizowana przez bibliotekarki i Szkolne Koło Miłośników Książki, które przygotowały inscenizację pt. "Szanujmy książki".
Po obejrzeniu części artystycznej uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie:"My uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko, przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
będziemy przestrzegać pilnie
i z Twych rad i Twych mądrości
korzystać od dziś usilnie!
Przyrzekamy!"


Następnie uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki.
Po Akcie Pasowania uczestnicy przedstawienia- uczennice klas IV SP: Królowa Książka, Ludek Książkowy, Wróżka i Krasnale obdarowali pierwszaków słodkim upominkiem oraz wręczyli im zakładki do książek i inne drobne upominki. Ponadto  każde dziecko otrzymało treść aktu przyrzeczenia do wklejenia w zeszycie.
Pierwszaki poznały także wyposażenie biblioteki, jej zbiory, godziny otwarcia i zasady korzystania z niej. Na zakończenie imprezy pierwszaki wysłuchały fragmentów bajek czytanych przez ubiegłorocznego Mistrza Pięknego Czytania.
Z pewnością przeprowadzona impreza zachęci ich do czytania i częstego wypożyczania książek.


Ktoś powiedział, że biblioteka jest miejscem przyjaznym dla człowieka. Nasza szkolna biblioteka z pewnością do takich należy. Przyjdź i przekonaj się sam!!!