Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Styczeń 2020 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31
Świetlica małych dzieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Flisiak   
niedziela, 02 grudnia 2012 23:44

Świetlica szkolna ma na celu opiekę nad dziećmi rodziców, którzy nie mogą odebrać ich do domu po skończonych zajęciach. Większość czasu spędzają poznając się i bawiąc. Dzieci z oddziału zerowego, mają okazję nauczyć się wielu ciekawych rzeczy.
Pięcio i sześciolatki poznały już zasady udzielania pierwszej pomocy. Wiedzą, co należy zrobić w przypadku skaleczenia, oparzenia, zasłabnięcia, złamania i zatrzymania akcji serca. Potrafią wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową - RKO.       
Dzieci zapoznały się z zasadami segregacji śmieci. Wiedzą, na jakie rodzaje można segregować śmieci, które z nich są niebezpieczne. Rozumieją, dlaczego należy segregować śmieci. Poznały ile czasu trwa rozkład niektórych śmieci w środowisku naturalnym.
W ostatni piątek dziewczynki, a także niektórzy chłopcy nauczyli się wykonywania biżuterii. Dzięki uprzejmości Pani Moniki (Mamy Bartka - jednego z wychowanków) dzieci robiły dla siebie i swoich mam kolczyki i bransoletki.
Mimo tego, że są to jeszcze małe dzieci, chętnie uczą się i z zaciekawieniem poznają nowe rzeczy. Pasowanie na Małego Świetliczaka potwierdziło, że dzieci są gotowe do poznawania wiedzy  i uczestniczenia w zajęciach naszej szkoły.

Krystyna Flisiak, opiekun grupy 0 b