Ostatni miesiąc Styczeń 2020 Następny miesiąc
Świetlica małych dzieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Flisiak
niedziela, 02 grudnia 2012 23:44

Świetlica szkolna ma na celu opiekę nad dziećmi rodziców, którzy nie mogą odebrać ich do domu po skończonych zajęciach. Większość czasu spędzają poznając się i bawiąc. Dzieci z oddziału zerowego, mają okazję nauczyć się wielu ciekawych rzeczy.
Pięcio i sześciolatki poznały już zasady udzielania pierwszej pomocy. Wiedzą, co należy zrobić w przypadku skaleczenia, oparzenia, zasłabnięcia, złamania i zatrzymania akcji serca. Potrafią wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową - RKO.
Dzieci zapoznały się z zasadami segregacji śmieci. Wiedzą, na jakie rodzaje można segregować śmieci, które z nich są niebezpieczne. Rozumieją, dlaczego należy segregować śmieci. Poznały ile czasu trwa rozkład niektórych śmieci w środowisku naturalnym.
W ostatni piątek dziewczynki, a także niektórzy chłopcy nauczyli się wykonywania biżuterii. Dzięki uprzejmości Pani Moniki (Mamy Bartka - jednego z wychowanków) dzieci robiły dla siebie i swoich mam kolczyki i bransoletki.
Mimo tego, że są to jeszcze małe dzieci, chętnie uczą się i z zaciekawieniem poznają nowe rzeczy. Pasowanie na Małego Świetliczaka potwierdziło, że dzieci są gotowe do poznawania wiedzy  i uczestniczenia w zajęciach naszej szkoły.

Krystyna Flisiak, opiekun grupy 0 b