Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Listopad 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30
Kolejny sukces w konkursie recytatorskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 17 marca 2013 09:12

Nasi recytatorzy wzięli udział w powiatowych eliminacjach VII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla gimnazjów "Przebudzeni do życia" . Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 3 B : Bianka Furtas, Julia Niedziela i Karolina Szymczyk. Uczestnicy  prezentowali dwa utwory literackie: wiersz oraz fragment prozy. Celem konkursu, zgodnie z przewodnim mottem, było uwzględnienie utworów pozwalających młodzieży na wyartykułowanie jej stosunku do siebie i świata.

Jury przydzieliło trzy nagrody. Nasze recytatorki po raz kolejny zostały dostrzeżone wśród licznego grona uczestników i to właśnie do nich należały dwie nagrody.  Bianka Furtas zajęła II miejsce- recytowała utwór Wisławy Szymborskiej, trzecie miejsce uzyskała Julia Niedziela - przedstawiła wiersz Jonasza Kofty. W pamięci jury pozostał również utwór Karoliny Szymczyk mówiący o trudnych relacjach międzyludzkich , ale z przymrużeniem oka.

Podsumowując, musimy przypomnieć, że dziewczyny należą do ścisłego grona naszych recytatorów, a ich występy zostały zauważone i docenione nie po raz pierwszy. Cieszymy się i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie sztuki mówienia oraz doskonalenia warsztatu recytatorów.
Gimnazjaliści odnieśli znaczące sukcesy w konkursach recytatorskich, teraz kolej na uczniów szkoły podstawowej, przed którymi - Mały Konkurs Recytatorski.

Zapraszamy do udziału.