Ostatni miesiąc Wrzesień 2018 Następny miesiąc
week 35 1 2
Kolejny sukces w konkursie recytatorskim PDF Drukuj Email
niedziela, 17 marca 2013 09:12

Nasi recytatorzy wzięli udział w powiatowych eliminacjach VII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla gimnazjów "Przebudzeni do życia" . Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 3 B : Bianka Furtas, Julia Niedziela i Karolina Szymczyk. Uczestnicy  prezentowali dwa utwory literackie: wiersz oraz fragment prozy. Celem konkursu, zgodnie z przewodnim mottem, było uwzględnienie utworów pozwalających młodzieży na wyartykułowanie jej stosunku do siebie i świata.

Jury przydzieliło trzy nagrody. Nasze recytatorki po raz kolejny zostały dostrzeżone wśród licznego grona uczestników i to właśnie do nich należały dwie nagrody.  Bianka Furtas zajęła II miejsce- recytowała utwór Wisławy Szymborskiej, trzecie miejsce uzyskała Julia Niedziela - przedstawiła wiersz Jonasza Kofty. W pamięci jury pozostał również utwór Karoliny Szymczyk mówiący o trudnych relacjach międzyludzkich , ale z przymrużeniem oka.

Podsumowując, musimy przypomnieć, że dziewczyny należą do ścisłego grona naszych recytatorów, a ich występy zostały zauważone i docenione nie po raz pierwszy. Cieszymy się i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie sztuki mówienia oraz doskonalenia warsztatu recytatorów.
Gimnazjaliści odnieśli znaczące sukcesy w konkursach recytatorskich, teraz kolej na uczniów szkoły podstawowej, przed którymi - Mały Konkurs Recytatorski.

Zapraszamy do udziału.