Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Wrzesień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 35 1
week 36 2 3 4 5 6 7 8
week 37 9 10 11 12 13 14 15
week 38 16 17 18 19 20 21 22
week 39 23 24 25 26 27 28 29
week 40 30
Wizyta Deutsch Wagen

Pierwsze spotkanie z językiem niemieckim

Dnia 18 września 2013 r odwiedził  Zespół Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim  - Deutsch-Wagen-Tour - jeden z pięciu jeżdżących po Polsce samochodów promujących język niemiecki. Deutsch-Wagen-Tour przyjechał na zaproszenie pani Jolanty Szczupak, bowiem w tym roku szkolnym, w ramach zajęć świetlicowych prowadzonych przez panią J. Szczupak, uczniowie kl I rozpoczęli naukę języka niemieckiego.

 

Inicjatywa ta spotkała się z dużą aprobatą ze strony rodziców, ponieważ znajomość języków obcych jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania w dzisiejszym świecie.
Celem wizyty było więc spotkanie z uczniami kl I szkoły podstawowej, uczęszczającymi na świetlicę szkolną, aby poprzez  wspólną zabawę zachęcić ich do nauki języka niemieckiego. W czasie zajęć, prowadzonych w formie ciekawych i różnorodnych gier, zabaw, animacji językowych uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale mieli też okazję w aktywny sposób poznać tajniki języka niemieckiego. Lektorka w niekonwencjonalny i zabawny sposób przekazała uczniom szereg informacji o Niemczech i o języku niemieckim. Uczniowie byli zachwyceni i chętnie brali udział w zabawach i konkursach proponowanych przez lektorkę. Każdy uczestnik zajęć otrzymał odblask i koszulkę z logo Deutsch-Wagen-Tour.

Ta ogólnopolska akcja promowania języka niemieckiego, przygotowana przez Goethe- Institut, ma za zadanie pokazać, że nie taki ten język straszny  a przyswojenie sobie języka sąsiadów staje się coraz bardziej potrzebne we współczesnym świecie.
Zajęcia prowadzone w naszej szkole w pełni odzwierciedlały cele akcji, przekonując uczniów, że nauka języka obcego to nie tylko konieczność, ale również spora dawka przyjemności i zabawy.

Jolanta Szczupak