Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Wrzesień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 35 1
week 36 2 3 4 5 6 7 8
week 37 9 10 11 12 13 14 15
week 38 16 17 18 19 20 21 22
week 39 23 24 25 26 27 28 29
week 40 30
Z wizytą w straży pożarnej

W dniu 4 października uczniowie klas 3 Szkoły Podstawowej w ramach zajęć świetlicowych udali się z wizytą do KP Państwowej Straży Pożarnej celem zapoznania się z  warunkami pracy strażaków. Na wizytę złożyła  się część teoretyczna i pokazowa.


Podczas wykładu nasi uczniowie dowiedzieli się jaki jest zakres działań straży. Dowiedzieliśmy się, że pracować jako strażak, to nie tylko gasić pożary, to także ratownictwo medyczne, chemiczne, ekologiczne, budowlane, działania w czasie powodzi i innych zdarzeń pogodowych. To także pomoc w bardzo nietypowych zdarzeniach, jak chociażby ratowanie zwierząt domowych, które nieopatrznie opuściły swoich właścicieli i nie potrafią wrócić do domu.
Jak się dowiedzieliśmy strażacy muszą wykazywać się szczególną sprawnością fizyczną, przechodzą szereg szkoleń i sprawdzianów sprawnościowych. W czasie części pokazowej spotkania zapoznaliśmy się z wozami bojowymi, wyposażeniem oraz procedurami obowiązującym podczas zgłoszenia zdarzenia. Zobaczyliśmy również niewielką próbę akcji .
Wokół panowała atmosfera szczególnej dyscypliny i gotowości do podjęcia działań. Uczniowie wiedzą  że praca ta daje dużo satysfakcji ale może być niebezpieczna wymaga więc specjalnych predyspozycji. Wizyta w straży pozwoliła nam poznać praktyczne aspekty zawodu, ponieważ  praca w zawodach mundurowych, to marzenie wielu z nas.