Ostatni miesiąc Czerwiec 2019 Następny miesiąc
week 22 1 2
Dzień Babci i Dziadka to święto, o którym warto pamiętać

Święto Babci i Dziadka to wspaniała okazja, aby w sposób szczególny podziękować babciom i dziadkom za wszystko, co robią dla swoich wnucząt: za trud włożony w ich wychowanie, opiekę, gdy rodzice nie mają czasu oraz za pyszne smakołyki, którymi rozpieszczają swoje wnuczęta. O święcie tym pamiętali uczniowie klasy I  uczęszczający na świetlicę szkolną do grupy I B i podczas zajęć świetlicowych, przygotowali dla swoich babć i dziadków wspaniałą uroczystość, która odbyła się w dniu 17 stycznia 2014 r.  Program artystyczny, zaprezentowany przez dzieci, był bardzo różnorodny: dzieci mówiły wzruszające wiersze, śpiewały okolicznościowe piosenki, opowiadały kawały i odgrywały śmieszne scenki. Z ust dzieci popłynęły także przepiękne życzenia i  "bardzo poważne" porady na życie. Dzieci obdarowały również swoich dziadków  własnoręcznie wykonanymi laurkami. Mali artyści chcieli w ten sposób wyrazić miłość, szacunek i przywiązanie do swoich dziadków, dlatego  z przejęciem odgrywali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dopełnieniem tej części uroczystości było wspólne odśpiewanie piosenki pt. "Szła dzieweczka do laseczka",  która jak wiadomo łączy pokolenia. Słodki poczęstunek, który był uwieńczeniem całej uroczystości, był okazją do wspomnień, wspólnych rozmów i żartów.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości.
Na zakończenie chciałabym serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w organizację całego przedsięwzięcia.

Jolanta Szczupak