Spotkanie z "Mak" Makowskim

W dniu 25 listopada 2014 roku  nasza szkoła  gościła znanego rapera, Dobromira "Mak" Makowskiego. Uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu profilaktyki antynarkotykowej. Spotkanie to przeprowadzono w ramach kampanii "NARKOTYKOM i UŻYWKOM STOP!!!".
Pan Dobromir, obecnie 36 letni człowiek, opowiedział o swoim uzależnieniu od narkotyków. Zaczęło się od wczesnej młodości, żył w zniszczonej alkoholizmem obojga rodziców rodzinie, w biedzie i upokorzeniu...

Narkotyki wydawały mu się dobrym sposobem na życie. Wkrótce sięgnął dna. Przedawkował i omal nie umarł. Zrozumiał, ze jeśli nie przestanie ćpać to jego dni są policzone. Nie potrafił się modlić, ale tak jak umiał w swej rozpaczy zwrócił się do Boga o pomoc. Od tego przełomowego momentu wszystko zaczęło się zmieniać. Swą opowieść ? świadectwo o tym co przeżył przedstawił naszej młodzieży. Rapował swoje teksty, pokazywał filmy ilustrujące sens przekazu.

Każdy z uczestników spotkania z Dobromirem przyswoił sobie tyle, ile był w stanie przyjąć, ale widać było, że słowa rapera trafiały na podatny grunt. Oby pozostały w młodych na zawsze.