Wizyta w bibliotece

W Bibliotece na półkach stoją obok siebie.
Wiesz, na kogo czekają? Tak, właśnie na Ciebie!
Przyjdź do Biblioteki, przywitaj się z Panią,
a ona Ci poda książeczkę wybraną.
O kotku, o smoku o czym tylko chcesz.
Mądre, barwne książki to wspaniała rzecz!
Więc Mamę i Tatę bierz szybko za ręce
i prowadź do miejsca, gdzie książek najwięcej.
Idź do Biblioteki, idź prędko, nie zwlekaj.
Powiedz: Mamo, Tato książka na mnie czeka!

Zofia Owsieniuk

5 listopada grupa integracyjna oddziału przedszkolnego gościła w Miejsko - Gminnej  Bibliotece Publicznej w Opolu Lubelskim. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z biblioteką oraz jej zbiorami przeznaczonymi dla najmłodszych czytelników. Z wielkim zainteresowaniem przedszkolaki oglądały wnętrze biblioteki i podziwiały książki pełne barwnych ilustracji.

Podczas "spotkania z książką" pani bibliotekarka przeczytała dzieciom krótkie bajeczki, a potem wspólnie z małymi słuchaczami opowiadała treść zawartych w nich ilustracji. Na zakończenie tej sympatycznej wizyty wszystkie przedszkolaki już dziś zostały czytelnikami biblioteki. Bardzo dziękujemy Pani Annie Ostrowskiej za ciepłe przyjęcie naszej grupy i ciekawe zajęcia biblioteczne!

Małgorzata Kojtych