Z wizytą u stomatologa

"Dbać o zęby zawsze trzeba, wie to każdy przedszkolaczek,
więc szczoteczkę chwytaj prędko, by nie straszył cię Próchniaczek.
Umyj zęby po śniadaniu i przed spaniem umyj też,
i wyszoruj je dokładnie, kiedy coś słodkiego zjesz"

W ramach zajęć pt. "Prowadzimy zdrowy tryb życia" przedszkolaki z grupy "d" - integracyjnej i "c" 13 listopada wybrały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego pani Renaty Szymanek- Dweik.
Celem tej dydaktycznej wycieczki było przede wszystkim przełamanie obawy przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani stomatolog opowiedziała dzieciom o tym, jak ważny jest zdrowy i piękny uśmiech oraz przekazała wiele cennych wskazówek, dzięki którym można go na długo utrzymać. Obok właściwego odżywiania się oraz regularnego mycia zębów jego warunkiem jest profilaktyczna wizyta w gabinecie stomatologicznym, którego wcale nie należy się bać. Aby zachęcić dzieci Pani doktor pozwoliła im na obejrzenie niektórych narzędzi dentystycznych, plakatów nawiązujących do dbania o jamę ustną oraz innych ciekawych gadżetów, jak np. model szczęki wraz z uzębieniem.
Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie oraz przygotowaną niespodziankę w postaci kolorowanek.

Małgorzata Kojtych