Kochamy naszą Ojczyznę PDF Drukuj

Wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków, pogłębienie ich miłości do Ojczyzny, pogłębienie znajomości historii i kultury polskiej zawartej w pieśni i poezji polskiej na przestrzeni wieków jest niezwykle ważne, dlatego też XII Puławskiemu Turniejowi Krasomówstwa, Recytacji, Muzyki, Pieśni i Tańców Narodowych ph. "Witaj Majowa Jutrzenko", który odbył się w dniach 12-13 kwietnia w Domu Chemika w Puławach pod patronatem Prezydenta Miasta Puławy, przyświecało motto "Musimy przywołać przeszłość, by naród nie stał się jak drzewo bez korzeni, które musi uschnąć".

Po raz kolejny sukcesem zakończył się udział naszych solistek: Zuzanny Szczupak i Joanny Mazurkiewicz oraz zespołu Wega w Turnieju Pieśni Narodowych:

• Zuzanna Szczupak zajęła II miejsce w kat. soliści - dzieci klas IV - VI SP
  • Joanna Mazurkiewicz zajęła III miejsce w kat. soliści - młodzież szkolna
  • zespół "Wega" zdobył II miejsce w kat. zespoły wokalne - dzieci klas IV - VI SP

Odczytanie protokołu z obrad Jury i ogłoszenie listy laureatów miało miejsce dnia 3 maja 2016 r podczas Koncertu Galowego, na którym można było ponownie usłyszeć nagrodzonych wykonawców. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Jest to duży sukces nie tylko dla naszej szkoły, ale także dla miasta i gminy Opole Lubelskie, ponieważ był to konkurs o zasięgu wojewódzkim i wzięło w nim udział 135 wykonawców.

Opiekun: Jolanta Szczupak