Ostatni miesiąc Styczeń 2018 Następny miesiąc
week 5 29 30 31
PORANEK Z KORNELEM MAKUSZYŃSKIM Drukuj

17 października uczniowie szkoły podstawowej wraz z wychowawcami uczestniczyli w uroczystym ,,Poranku z Kornelem Makuszyńskim" zorganizowanym przez biblioteczne Koło Miłośników Książki. Prowadzącymi imprezę byli uczniowie klasy VI C : Martyna Szczypa i Piotr Świerzak. W imprezie brali również udział uczniowie klas młodszych: Kacper Kozak, Michał Karaś, Julia Rola, Antoni Śliwa, Szymon Fiuk, Amelia Stochmal, Jagoda Drozdowska, Agata Odymała, Diana Januszek, Mikołaj Pruchniak.

Piosenki o książkach i o Patronie szkoły zaśpiewały Joanna Piasecka i Zuzanna Szczupak z zespołu Wega. Ciekawostki o Kornelu w formie prezentacji multimedialnej przygotowały uczennice klas VI: Maja Gołębiewska, Hanna Jurak i Gabriela Błaszczyńska oraz Zuzanna Szczupak i Martyna Lejwoda. Własną twórczość o Kornelu i jego książkowych bohaterach zaprezentowały: Antonina Dudek, Agnieszka Kłak, Klaudia Czarnota, Aleksandra Rak i Maja Gołębiewska.

Uroczystość przebiegła w dwóch turach:

• O godzinie 8.00 dla uczniów z klas IV-VI
  • O godzinie 9.00 dla uczniów klas I-III.

Impreza miała na celu zapoznanie, przypomnienie i utrwalenie wiedzy o życiu i twórczości naszego Patrona.