Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Styczeń 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31
ZDROWE KIESZONKOWE w Jedynce Email

Nasza szkoła od listopada tego roku przystąpiła do projektu "Zdrowe Kieszonkowe". W piątek, 2 grudnia, na korytarzu stanął automat ze zdrową żywnością, a we wtorek, 6 grudnia, zainstalowany został filtr do wody.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć powitalny artykuł na stronie zdrowekieszonkowe.pl

ZDROWE KIESZONKOWE to ogólnopolski projekt propagujący zdrowe odżywianie, skierowany do dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Od 1 września 2015 roku obowiązują nowe zapisy Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, które wykluczają ze sprzedaży w szkołach niezdrową żywność. Na terenie placówek oświatowych nie można sprzedawać produktów mających niekorzystny wpływ na prawidłowy rozwój i stan zdrowia dzieci i młodzieży. Służyć ma to m.in. dbałości o zdrowie młodego pokolenia, a także przeciwdziałaniu problemowi nadwagi i otyłości wśród najmłodszych.

ZDROWE KIESZONKOWE zapewnia uczniom na terenie szkoły dostęp do zdrowych produktów żywnościowych, które mogą zakupić w specjalnie oznakowanych maszynach vendingowych (automatach), posługując się dedykowanymi do projektu kartami płatniczymi lub brelokami z wykorzystaniem technologii NFC - komunikacji zbliżeniowej. Projekt wspiera dzieci z najuboższych rodzin poprzez finansowanie im doładowań kart i breloków.

Projekt Zdrowe Kieszonkowe to również edukacja prozdrowotna. Oferując dzieciom zdrowe produkty przekazujemy im wiedzę o wartościach odpowiednio zbilansowanej diety, potrzebie prawidłowego odżywiania się oraz zachęcamy do aktywności ruchowej. Proponujemy dzieciom i młodzieży atrakcyjną formę edukacji z wykorzystaniem konkursów, gier i zabaw. Wspieramy również kadrę pedagogiczną oferując im do wykorzystania w codziennej pracy materiały dotyczące zdrowego stylu życia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: zdrowekieszonkowe.pl . Dostępny jest tam również REGULAMIN PROGRAMU.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół nr 1
Krystyna Flisiak

 

Zasady dokonywania zakupów w automacie

  • aby dokonać zakupu w automacie, należy posiadać kartę lub brelok zbliżeniowy. Automat NIE PRZYJMUJE gotówki za zakupy.
  • najprościej zakupić zestaw startowy z w/w elementami w automacie. Koszt 20 zł (należy mieć jeden banknot, tylko taką płatność akceptuje czytnik). W komplecie oprócz karty zbliżeniowej i breloka mamy twarde etui na kartę oraz smycz.
  • pakiet należy aktywować przed użyciem (zaczynamy od karty). Kliknij tutaj, aby aktywować kartę, postępuj zgodnie z instrukcjami.
  • na karcie mamy już 5 zł na zakupy, możemy ją doładować np. z konta internetowego, ale również w automacie
  • brelok aktywujemy po aktywacji karty. Stan konta breloka 0,0zł, można go doładować tak jak kartę.
  • z obu elementów zbliżeniowych korzystamy niezależnie, można np. zakupić je dla rodzeństwa.