ŻYWA, PIĘKNA LEKCJA PATRIOTYZMU

"Patriotyzm, dzięki swoim odwołaniom do przeszłości, może pomóc najmłodszemu pokoleniu budować przyszłość - w poczuciu sprawiedliwości, docenianiu tego, co otrzymało i gdzie przyszło mu żyć."

W czwartek 10.11.2016r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaprosiliśmy do  naszej klasy, żołnierza kontraktowego Narodowych Sił Rezerwowych Pana ppor. Artura Rumińskiego dowódcę plutonu w 1 Dęblińskim Batalionie Drogowo-Mostowym im. gen. Romualda Traugutta, ojca jednego z chłopców z klasy III D. Pan Artur opowiedział dzieciom, czym zajmują się żołnierze, jak trudna i ważna jest ich praca dla naszej ojczyzny. Pokazał też dzieciom różne elementy umundurowania: berety, kamizelkę taktyczną, które chętnie przymierzały. Rozmawiały też z panem o wojskowych pojazdach i samolotach. Na koniec odbyła się krótka musztra.

Takie lekcje wychowania patriotycznego rozbudzają w dzieciach świadomość narodową, którą mamy rozwijać i wzmacniać.

Jeszcze raz dziękujemy panu Arturowi, że dał piękne świadectwo swojego patriotyzmu.

Dorota Bąk, Monika Ratomska