UKS OLIMP gospodarzem

Ogólnopolskiego Turnieju  Piłki Siatkowej

dziewcząt i chłopców.

W dniach 26-27. 11.2016r. UKS Olimp działający przy ZS nr 1 w Opolu Lubelskim był gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju  Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców, który został zorganizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Gościliśmy zespoły siatkarskie z województwa mazowieckiego i lubelskiego. W turnieju uczestniczyło ponad 200 zawodników z rocznika 2001 i młodsi.

W sobotę odbył się turniej chłopców - 8 zespołów podzielonych na 2 grupy. Każda drużyna rozegrała w sumie 5 meczy. W finale turnieju znalazły się dwie drużyny z Opola Lubelskiego - OLIMP I i OLIMP II, po zaciętym pojedynku (2-1 w setach) OLIMP I pokonał młodszych kolegów z OLIMPU II, w meczu o III plac spotkały się drużyny z Gimnazjum w Chotczy i MKS Kraśnik I - zwyciężyła drużyna z Chotczy 2-1.

Klasyfikacja  końcowa turnieju:
1. UKS OLIMP I
2. UKS OLIMP II
3. Gimnazjum Chotcza
4. MKS Kraśnik I
5. UKS Tempo Chełm
6. MKS Kraśnik  II
7. TPS Lublin
8. UKS OLIMP III

Niedziela należała do dziewcząt , w turnieju brało udział  8 drużyn. System rozgrywek był taki sam jak w zawodach sobotnich.  Do finału  zakwalifikowały się  zespoły: UKS OLIMP I i UKS 9 PUŁAWY. Po pasjonującej walce gospodynie musiały uznać wyższość drużyny z Puław, która zwyciężyła 2-1 w setach.  W meczu o III miejsce  spotkały się  zespoły UKS Volley Iłża i RAS6 Szydłowiec, zwyciężyła drużyna z Iłży.

Klasyfikacja  końcowa turnieju:

1. UKS 9 Puławy
2. UKS Olimp I Opole Lubelskie
3. UKS Volley Iłża
4. RAS6 Szydłowiec
5. MKS Kraśnik I
6. MKS Skałka Annopol
7. MKS Kraśnik II
8. UKS OLIMP II Opole Lubelskie

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki, każdy zespół okazały puchar. Nagrodzeni zostali wyróżniający się  zawodnicy Turnieju. Wśród najlepszych siatkarek i  siatkarzy znaleźli się uczniowie naszej szkoły:Alicja Drańska, Maja Kozak, Pętek Grzegorz, Gabriel Oszust i Arkadiusz Odymała.

Oto składy naszych drużyn:
Dziewczęta - OLIMP I
1. Wójtowicz Aleksandra