Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Styczeń 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31
Warsztaty "W Świecie Muzyki"

W piątek, 2 grudnia, uczniowie grup świetlicowych III A oraz III B pod opieką Anny Kustrzepy i Emilii Gorajek-Kosowskiej uczestniczyli  w warsztatach "W Świecie muzyki" prowadzonych przez instruktorów OCK. Na warsztatach spotkaliśmy się z rytmem, muzyką, śpiewem a nade wszystko z dobrą zabawa. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w próbie zagrania na perkusji czy pianinie. Poznali podstawowe elementy składowe perkusji takie jak: bęben wielki, werbel, floor-tom, tom-tom, hi-hat, ride i crash.

Wielką niespodziankę mieli w studiu nagrań, gdzie odtwarzane były zaśpiewane przez dzieci piosenki i odgłosy z różnymi efektami np. echa, postaci z bajek czy symulacji pomieszczeń. Dowiedzieli się także, że śpiewu należy się również uczyć, by nie zrobić sobie krzywdy. Ponieważ śpiewa się całym ciałem, pani instruktor przeprowadziła z nami rozgrzewkę. Uczniowie z uśmiechem na twarzach precyzyjnie wykonywali wszystkie ćwiczenia emisyjne i dykcji.

Kolejnym pomieszczeniem była sala kinowa. Na sali poznaliśmy brzmienie gitary elektrycznej, gitary strunowej, saksofonu, klarnetu, fortepianu oraz rzadko spotykanego kontrabasu akustycznego. Każdy instrument został nam opisany oraz dokładnie poznaliśmy historię jego powstania. Zajęcia w sali kinowej zakończyły się niespodzianką. Zostały zgaszone światła i puszczono muzykę, a uczniowie poczuli się jak na prawdziwym  koncercie. Wtedy to instruktor podszedł do stołu mikserskiego i pokazał nam światła ruchome, efekt stroboskopowy z szybko zmieniającymi się kolorami. Efekty dopełniła biała sceniczna para...
Warsztaty te miały zachęcić uczniów do odkrywania u siebie zdolności artystycznych.

Anna Kustrzepa, Emilia Gorajek-Kosowska