SIATKARSKIE ZMAGANIA DZIEWCZĄT

Dnia 3 - 4 grudnia 2016r w Kraśniku odbył się już II Turniej Piłki Siatkowej o Mistrzostwo woj. lubelskiego Młodziczek. W rozgrywkach uczestniczyła drużyna ZS nr1/ UKS "Olimp" Opole Lubelskie, którą reprezentują dziewczęta z klasy 2s i 1c.

17 MKS Kraśnik II

Dziewczęta w dwudniowym turnieju rozegrały 5 meczy w grupie D - w pierwszym dniu rozegrały 3 spotkania bez straty seta, wygrywając mecze po 2 : 0.

• ZS nr 1/UKS Olimp Opole Lubelskie -UKS Atomic Zamość 2:0 (25:11, 25:10)
  • SL Salos Lublin - UKS Międzyrzecka Trójka 2:0 (25:13, 25:19)
  • SL Salos Lublin - UKS Atomic Zamość 2:0 (25:7, 25:12)
  • UKS Międzyrzecka Trójka- ZS nr 1/UKS Olimp Opole Lubelskie 0:2 (15:25, 18:25)
  • UKS Międzyrzecka Trójka- UKS Atomic Zamość 2:0 (25:7, 25:15)
  • ZS nr 1/UKS Olimp Opole Lubelskie - SL Salos Lublin 2:0 (25:20, 26:24)

W niedzielę odbywały się półfinały. Grałyśmy dwa mecze o miejsca 9 - 11 z zespołami z Tomaszowa Lubelskiego i Annopola.

• TKS Tomasovia II - ZS nr 1/UKS Olimp Opole Lubelskie 0:2 (22:25, 16:25)
  • MKS Skałka Annopol - ZS nr 1/UKS Olimp Opole Lubelskie 2:1 (25:20, 16:25, 15:13), po wielu własnych błędach w pierwszym , dobrej grze w secie drugim i zaciętej walce w tibreku musiałyśmy z trudem pogodzić się z przegraną, a zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki.

Podsumowując: w pięciu spotkaniach wygrałyśmy 4 mecze i jeden przegrałyśmy w trzysetówce. Turniej możemy uznać za udany, ale mimo wygranych nie zmienił on nic w klasyfikacji końcowej - nadal plasujemy się na 10 miejscu w województwie. Teraz czekamy i szlifujemy formę na III Turniej, który odbędzie się w lutym w Białej Podlaskiej.