Ostatni miesiąc Kwiecień 2018 Następny miesiąc
week 13 1
week 18 30
Mikołajkowy zawrót głowy

Uczniowie z klasy I SP uczęszczający na świetlicę szkolną, bardzo aktywnie przygotowywali się do spotkania z Mikołajem już od połowy listopada. Najpierw wykonali przestrzenną pracę plastyczną - postać św. Mikołaja - wprowadzając tym samym w grupie iście mikołajkowy nastrój, a chcąc przywitać Mikołaja ze śpiewem na ustach, nauczyli się aż trzech piosenek o Mikołaju. Zaprezentowali  je 4 grudnia  podczas imprezy mikołajkowej w OCK, za co zostali obdarowani przez Świętego  słodyczami.  Występ był bardzo udany, a udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów dostarczył uczniom i ich rodzicom wiele radości i dobrej zabawy.
Dopełnieniem atrakcji mikołajkowych była wycieczka do Mini Fabryki Słodyczy "Cukier Lukier" w Lublinie, która odbyła się 5 grudnia 2016 r. Wzięli w niej udział również uczniowie z klasy II, uczęszczający na świetlicę szkolną do grupy pani Wiesławy Gajowiak.

Podczas warsztatów cukierniczych, w których  uczestniczyli, na własne oczy zobaczyli, jak od podstaw powstają cukierki oraz lizaki, a następnie samodzielnie wykonali lizaki dla siebie i swoich bliskich, co sprawiło im wiele radości i satysfakcji.. Na zakończenie otrzymali jeszcze kolejną słodką niespodziankę w postaci torebki przepysznych cukierków. Ostatnim punktem mikołajkowych atrakcji była wizyta w restauracji Mc Donald's . Wszyscy uczniowie tak dobrze  bawili się, że nie łatwo było namówić ich na powrót do domu.

Wychowawca:  Jolanta Szczupak