Ostatni miesiąc Pażdziernik 2018 Następny miesiąc
week 44 29 30 31
Ilustrator książek dla dzieci Email

3 lutego 2017 r ogłoszono wyniki gminnego konkursu plastycznego pt: "Ilustrator książek dla dzieci". Celem tego konkursu - organizowanego przez Opolskie Centrum Kultury - było upowszechnianie wiedzy nt. wartości kultury duchowej i materialnej naszej gminy, rozpowszechnianie wśród wśród dzieci i młodzieży informacji na temat tradycji, zabytków i znanych osób związanych z Opolem Lubelskim.

Uwzględniając kryteria atrakcyjności dzieł,  komisja konkursowa wybrała najciekawsze prace do realizacji projektu OCK. Ilustracje zostaną wydrukowane w redagowanych obecnie książkach i publikacjach edukacyjnych, które będą dostępne w bibliotekach szkolnych oraz miejsko-gminnej bibliotece publicznej. Książki te zostaną również przekazane laureatom jako wyjątkowe nagrody - oczywiście  oprócz ilustracji będą tam umieszczone nazwiska autorów oraz ich opiekunów plastycznych.

LAUREACI KONKURSU:

1.Diana Januszek, Szkoła Podstawowa nr 1
2.Mikołaj Pruchniak, Szkoła Podstawowa nr 1
3.Matylda Pruchniak, Gimnazjum nr 1
4.Aleksandra Marzec, Gimnazjum nr 1
5.Patrycja Jaruga, Gimnazjum nr 1

Opiekunem wszystkich laureatów jest Pani Bożena Zielonka

Kliknij aby zobaczyć artykuł na stronie OCK

14 lutego w gabinecie Dyrektora Szkoły odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów przekazanych przez Opolskie Centrum Kultury.

Dwie z nagrodzonych prac - "Portret Wacława Rzewuskiego" autorstwa Aleksandry Marzec
i "Konie arabskie" - rysunek Patrycji Jarugi