Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Styczeń 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31
Bierzemy udział w konkursach językowych Email

We czwartek, 2 lutego uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w szkolnych eliminacjach konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Lublinie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem naszych gimnazjalistów. W rywalizacji wzięło udział 36 uczniów z klas 1-3 gimnazjum, którzy w dwuosobowych drużynach rozwiązywali test wiedzy na temat USA. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą, ale do kolejnego etapu mogła przejść tylko jedna para. Był to zespół złożony z dwóch uczennic klasy IIa: Aleksandry Kozak i Aleksandry Sobczuk. Dziewczęta będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie w Lublinie. Życzymy im powodzenia!!!

We środę, 8 lutego uczniowie Gimnazjum nr 1 reprezentowali naszą szkołę podczas obchodów Dnia Języków Obcych organizowanych w ramach Festiwalu Kulturalnego w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim. Odbyły się dwa konkursy: konkurs wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego oraz konkurs piosenki obcojęzycznej. W konkursie wiedzy naszą szkołę reprezentowali: Jakub Konior z klasy III s, Wiktoria Sagatowska z klasy IIc, Marcjanna Pruchniak z klasy Ib, Maciej Teresiński, Amelia Nowak, Julia Starek oraz Przemysław Jaszczak z klasy Ic. I i II miejsce zajęli uczniowie naszego gimnazjum: Jakub Konior i Maciej Teresińki. Brawo!!!
W konkursie piosenki gimnazjaliści zaprezentowali aż 4 wspaniałe występy i zdobyli czołowe miejsca: I miejsce zdobyły Aleksandra Sobczuk i Aleksandra Kozak z klasy IIa, II miejsce zajęła Dominika Majcher z klasy Ib, III miejsce zajęła Agata Dacka z klasy IIIs, wyróżnienie otrzymała Klaudia Krawiec wraz z towarzyszącym jej chórkiem: Wiktorią Kucharczyk i Gabrielą Grzesik z klasy Ib. Uczniów zarówno do występów jak i do konkursu wiedzy przygotowały panie Barbara Gołofit, Edyta Strawa i Karolina Zalewska-Mikita. Wszystkim laureatom gratulujemy wiedzy i odwagi życząc dalszych sukcesów.
Karolina Zalewska-Mikita