Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Sierpień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4 5
week 32 6 7 8 9 10 11 12
week 33 13 14 15 16 17 18 19
week 34 20 21 22 23 24 25 26
week 35 27 28 29 30 31
Co słychać w świetlicy
Na spotkanie z Mikołajem

Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój mikołajkowy wśród uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną do grupy III , panował już od pierwszych dni grudnia, dlatego też nie mogąc doczekać się spotkania z Mikołajem, postanowili sami go poszukać i w tym celu udali się dnia 4 grudnia 2015 r do Lublina, w nadziei, że może tam go spotkają.  Nie zawiedli się, ponieważ przed wejściem do kina, w którym oglądali film pt. "Bella i Sebastian 2" , przywitał ich Święty, częstując  słodyczami. A więc udało się.
Po filmie przyszedł czas na pyszne lody, shake i  inne smakołyki w restauracji Mc Donald's.  Wszyscy uczniowie tak dobrze  bawili się, że nie łatwo było namówić ich na powrót do domu.
Święty Mikołaj nie zapomniał też o uczniach z grupy III w dniu 7 grudnia, kiedy to odwiedził naszą szkołę z workiem pełnym prezentów. Na powitanie uczniowie zaśpiewali Mikołajowi piosenkę pt. "Odwiedziny św. Mikołaja", której nauczyli się podczas zajęć świetlicowych, były konkursy, wspólne tańce i oczywiście słodkie upominki, które osobiście wręczał sam Mikołaj.

Wychowawca:  Jolanta Szczupak

Więcej…
 
Warsztaty robienia biżuterii

Małych  miłośników sztuki pięknej i "użytkowej" uczęszczających do świetlicy szkolnej, swoją obecnością zaszczyciła pani Monika Tomczyk, która poprowadziła warsztaty robienia biżuterii.  Uczniowie pod okiem pani Moniki wykonywali  kolczyki, korale i bransoletki ze szklanych koralików. Szczególnie atrakcyjne dla dziewczynek zajęcia okazały się również ciekawe dla chłopców którzy z wielkim zaangażowaniem wykonywali upominki dla babci i mamy. Podczas warsztatów dzieci nauczyły się wykorzystywać różnorodne materiały i techniki tworzenia biżuterii. Był to czas do twórczego i pożytecznego spędzania wolnego czasu.

Odpowiedzialna: Emilia Gorajek-Kosowska

Więcej…
 
ANDRZEJKI CZAS WRÓŻB

Wieczór Andrzejkowy, obchodzony zwykle w wigilię św. Andrzeja, w tym roku w naszej świetlicy przybrał formę Andrzejkowych Wróżb. Uczniowie postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj "przepowiadania przyszłości" i wybrali ku temu przedpołudnie 27 listopada. 
Wróżki z klas IV dla młodszych kolegów z klas I-III szkoły podstawowej specjalnie przygotowały na tę okazję wróżby. Każdy mógł "poznać swoją przyszłość" dzięki wróżbom z kubeczków (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie, np. Pierścionek - oznacza w przyszłości małżeństwo, Moneta  - bogactwo, Klucze - dobrobyt, szczęście, Cukierek - dobre i słodkie życie). Jednymi z najbardziej obleganych stanowisk okazały się te, przy których można było wylosować sobie zawód, czy poznać imię przyszłej sympatii.

Więcej…
 
Zabawy przy ognisku

Uczniowie z klasy III uczęszczający na świetlicę szkolną lubią spędzać czas bardzo aktywnie, dlatego też chętnie uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach świetlicowych poza szkołą. Dnia 16 listopada 2015 r, chcąc skorzystać z jesiennej ładnej pogody, udali się do Domku Myśliwskiego na Jankowej, na ognisko. Zwłaszcza chłopcy byli podekscytowani, ponieważ ich zadaniem było przygotować i rozpalić ognisko. Zadanie było bardzo odpowiedzialne,  więc i chłopcy podeszli do niego z wielką odpowiedzialnością. Oczywiście dziewczęta bardzo chętnie im pomagały. Zajęci "obowiązkami" nie zauważyli nawet, że z wizytą przyjechali specjalni goście:  Pan Leśniczy, który poopowiadał dzieciom o funkcjonowaniu leśnego ekosystemu i Pan Łowczy, który porozmawiał z dziećmi o życiu zwierząt leśnych i polowaniach. Wszyscy słuchali z uwagą i zainteresowaniem, zadawali mnóstwo pytań i wzięli udział w konkursie.

Więcej…
 
Pasowanie na "Wesołego Świetliczaka"

W dniu 29. 10. 2015r. w świetlicy szkolnej oddziału przedszkolnego odbyła się uroczystość pasowania na "Wesołego Świetliczaka". Był to szczególny dzień dla dzieci , które we wrześniu przekroczyły próg świetlicy. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w świetlicy. Śpiewały, recytowały wiersze, zmagały się z zadaniami, które przygotowały dla nich panie wychowawczynie. Po skończonych konkurencjach, które dzieci wykonały bezbłędnie, złożyły Uroczystą Przysięgę, a ogromnym ołówkiem dokonał się akt pasowania przez  p. kierownik Elżbietę Nowak. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i słodki upominek.

Więcej…
 
Plan pracy Świetlicy Szkolnej

Kliknij poniższy link aby pobrać lub wyświetlić plan pracy Świetlicy Szkolnej w bieżącym roku szkolnym

Plan pracy Świetlicy 2015/15

 
Harmonogram dowozów

Harmonogram dowozów  w Zespole Szkół nr1 w Opolu Lubelskim

w roku szkolnym 2015/2016

ZOBACZ ZAKŁADKĘ "Więcej"

Więcej…
 
Zapisy do Świetlicy Szkolnej

Informujemy, że zapisy do świetlicy szkolnej trwają do 25 sierpnia br. Uprzejmie prosimy Rodziców o zachowanie w.w. terminu.

 
Śladami Koziołka Matołka

Podążając śladami Koziołka Matołka, uczniowie z klasy II uczęszczający na świetlicę szkolną, pojechali 24 maja 2015 r, w ramach zajęć świetlicowych, do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Była to prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów. Na wszystkich  czekała niezwykła wystawa pt. "Bajkowy świat"  utrzymana w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu m.in. technik multimedialnych. Quizy, zagadki, rebusy, tory przeszkód przygotowane przez wróżkę oraz udział w warsztatach animacyjnych, bardzo uatrakcyjniły pobyt w ECB i dostarczyły wszystkim mnóstwo dobrej zabawy. Dopełnieniem wizyty w ECB był film w kinie "Szkatułka" pt. "Happy wkręt".

Jolanta Szczupak

Więcej…
 
Niemiecki jest prosty

Pod takim hasłem, odbył się już po raz drugi, konkurs z języka niemieckiego dla uczniów z klasy II  uczęszczających na świetlicę szkolną do grupy II A. Od września 2014/2015 r uczniowie ci kontynuowali naukę języka niemieckiego w ramach zajęć świetlicowych, a na zakończenie wzięli udział w konkursie ph. "Deutsch ist einfach", który był dla nich okazją do sprawdzenia swojej wiedzy.
Wyniki konkursu były bardzo imponujące, ponieważ połowa osób rozwiązała konkursowy test na poziomie przekraczającym 90 %,  a 8 osób na poziomie przekraczającym 80 %.  Pozostali uczniowie osiągnęli również  bardzo wysokie wyniki.

Więcej…
 
Majowe śpiewanie

Dnia 15 maja 2015 odbyła się kolejna edycja festiwalu "Majowe śpiewanie".
Festiwal  organizowany jest cyklicznie co roku  z udziałem uczniów naszej świetlicy, którzy prezentują się wokalnie śpiewając wybrane piosenki dziecięce.
Przemiła atmosfera, wysoki poziom artystów był dowodem na to że Dzieci tworzą ten Festiwal . Wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni.

 
Drugie życie śmieci

W świetlicy szkolnej został rozstrzygnięty konkurs "Sztuka ze śmieci". Adresowany był do wychowanków świetlicy naszej szkoły. Zgłoszonych zostało 32 prace, głównie uczniów z klas zerowych.
Pomysłowość, kreatywne zastosowanie materiałów- śmieci i wykonanie prac, zaskoczyły jury, które przyznało następujące miejsca:
I miejsce Szymon Pastuszko kl.0
I miejsce Nela Troczyńska kl.0
II miejsce Weronika Bednarz kl.0
II miejsce Malwina Walczak kl.0
III miejsce Kacper Konopa kl.0
III miejsce Andżelika Kwaśniak kl.I
Wyróżnienie Julia Nowomiejska kl.0
Wyróżnienie Gabriela Gałan kl.0
Wyróżnienie Jakub Madejek kl.0

 
SZANOWNI RODZICE!

Prosimy o zapisywanie dzieci do świetlicy szkolnej

na ROK SZKOLNY 2015/2016.

Termin składania kart przyjęcia ucznia do świetlicy szkolnej

do 25 sierpnia 2015r.

Kartę można pobrać ze strony internetowej szkoły,

sekretariatu lub od wychowawcy świetlicy.

Złożyć ją można w sekretariacie szkoły

lub u każdego wychowawcy ze świetlicy.


POBIERZ KARTĘ

 
Zachować tradycję

Pamiętając o zwyczajach Świat Wielkanocnych, zorganizowany został w naszej szkole kiermasz. Odbył się on 25 marca 2015r.na hollu głównym szkoły, gdzie przyciągał uwagę wszystkich wchodzących do szkoły. Zgromadził prace uczniów, które zostały wykonane przez wychowanków świetlicy i członków Szkolnego Koła Caritas. Najpiękniejsze były pisanki wykonane różnymi technikami, stroiki i kartki. Dużym powodzeniem cieszyły się też wielkanocne ciasta: babki, babeczki, mazurki i rogaliki.

Elżbieta Nowak

Więcej…
 
Szkolny Dzień Teatru - w Roku Teatru Polskiego

Szkolny Dzień Teatru obchodzony był w naszej szkole 26 marca 2015r.
Doskonale wpisał się w obchody ogłoszonego przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - Roku Teatru Polskiego, który narodził się 250 lat temu w czasach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć sześć przedstawień szkolnych i jedno z Opolskiego Centrum Kultury w Opolu Lubelskim oraz wziąć udział w imprezie towarzyszącej- konkursie pt. "Kukiełka na łyżce".
Wszystkie prezentowane przedstawienia miały oryginalny i niepowtarzalny charakter. Przygotowane zostały z dużą starannością i dbałością o stroje, scenografię, ruch, muzykę, dobór scenariusza.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL