Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Pażdziernik 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31
Co słychać w świetlicy
Powitanie wiosny

Dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej,  które uczęszczają na świetlicę szkolną,  pierwszy dzień wiosny spędziły w oczekiwaniu na spacer nad rzekę. Dzieci zaniosły ,,Marzannę" symbolizującą pożegnanie zimy nad rzekę Leonkę położoną niedaleko szkoły. Kukłę ze słomy, zdobioną wstążkami i koralami wykonała mama jednej z uczennic, Maria Nowomiejska. Kukła prezentowała się bardzo okazale, a dzieci z radością pożegnały z nią zimę i przywitały wiosnę.

Wychowawcy grup świetlicowych

Więcej…
 
Dzień Teatru

Kolejna impreza, która odbyła się 21 marca - to Szkolny Dzień Teatru. W zakładce "Więcej..." - fotoreportaż. Zapraszamy.

Więcej…
 
W podziękowaniu za wszystko

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. Uczniowie z klasy III, uczęszczający na świetlicę do grupy III, uczcili to święto w szczególny sposób, przygotowując w ramach zajęć świetlicowych wspaniałą część artystyczną, która odbyła się 29 stycznia 2016 r., podczas której zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie oraz wokalne. Poprzez wiersze, piosenki oraz grę na flecie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich  otrzymują każdego dnia,  wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować. "Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje" (Gustaw Flaubert).

Więcej…
 
Na spotkanie z Mikołajem

Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój mikołajkowy wśród uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną do grupy III , panował już od pierwszych dni grudnia, dlatego też nie mogąc doczekać się spotkania z Mikołajem, postanowili sami go poszukać i w tym celu udali się dnia 4 grudnia 2015 r do Lublina, w nadziei, że może tam go spotkają.  Nie zawiedli się, ponieważ przed wejściem do kina, w którym oglądali film pt. "Bella i Sebastian 2" , przywitał ich Święty, częstując  słodyczami. A więc udało się.
Po filmie przyszedł czas na pyszne lody, shake i  inne smakołyki w restauracji Mc Donald's.  Wszyscy uczniowie tak dobrze  bawili się, że nie łatwo było namówić ich na powrót do domu.
Święty Mikołaj nie zapomniał też o uczniach z grupy III w dniu 7 grudnia, kiedy to odwiedził naszą szkołę z workiem pełnym prezentów. Na powitanie uczniowie zaśpiewali Mikołajowi piosenkę pt. "Odwiedziny św. Mikołaja", której nauczyli się podczas zajęć świetlicowych, były konkursy, wspólne tańce i oczywiście słodkie upominki, które osobiście wręczał sam Mikołaj.

Wychowawca:  Jolanta Szczupak

Więcej…
 
Warsztaty robienia biżuterii

Małych  miłośników sztuki pięknej i "użytkowej" uczęszczających do świetlicy szkolnej, swoją obecnością zaszczyciła pani Monika Tomczyk, która poprowadziła warsztaty robienia biżuterii.  Uczniowie pod okiem pani Moniki wykonywali  kolczyki, korale i bransoletki ze szklanych koralików. Szczególnie atrakcyjne dla dziewczynek zajęcia okazały się również ciekawe dla chłopców którzy z wielkim zaangażowaniem wykonywali upominki dla babci i mamy. Podczas warsztatów dzieci nauczyły się wykorzystywać różnorodne materiały i techniki tworzenia biżuterii. Był to czas do twórczego i pożytecznego spędzania wolnego czasu.

Odpowiedzialna: Emilia Gorajek-Kosowska

Więcej…
 
ANDRZEJKI CZAS WRÓŻB

Wieczór Andrzejkowy, obchodzony zwykle w wigilię św. Andrzeja, w tym roku w naszej świetlicy przybrał formę Andrzejkowych Wróżb. Uczniowie postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj "przepowiadania przyszłości" i wybrali ku temu przedpołudnie 27 listopada. 
Wróżki z klas IV dla młodszych kolegów z klas I-III szkoły podstawowej specjalnie przygotowały na tę okazję wróżby. Każdy mógł "poznać swoją przyszłość" dzięki wróżbom z kubeczków (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie, np. Pierścionek - oznacza w przyszłości małżeństwo, Moneta  - bogactwo, Klucze - dobrobyt, szczęście, Cukierek - dobre i słodkie życie). Jednymi z najbardziej obleganych stanowisk okazały się te, przy których można było wylosować sobie zawód, czy poznać imię przyszłej sympatii.

Więcej…
 
Zabawy przy ognisku

Uczniowie z klasy III uczęszczający na świetlicę szkolną lubią spędzać czas bardzo aktywnie, dlatego też chętnie uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach świetlicowych poza szkołą. Dnia 16 listopada 2015 r, chcąc skorzystać z jesiennej ładnej pogody, udali się do Domku Myśliwskiego na Jankowej, na ognisko. Zwłaszcza chłopcy byli podekscytowani, ponieważ ich zadaniem było przygotować i rozpalić ognisko. Zadanie było bardzo odpowiedzialne,  więc i chłopcy podeszli do niego z wielką odpowiedzialnością. Oczywiście dziewczęta bardzo chętnie im pomagały. Zajęci "obowiązkami" nie zauważyli nawet, że z wizytą przyjechali specjalni goście:  Pan Leśniczy, który poopowiadał dzieciom o funkcjonowaniu leśnego ekosystemu i Pan Łowczy, który porozmawiał z dziećmi o życiu zwierząt leśnych i polowaniach. Wszyscy słuchali z uwagą i zainteresowaniem, zadawali mnóstwo pytań i wzięli udział w konkursie.

Więcej…
 
Pasowanie na "Wesołego Świetliczaka"

W dniu 29. 10. 2015r. w świetlicy szkolnej oddziału przedszkolnego odbyła się uroczystość pasowania na "Wesołego Świetliczaka". Był to szczególny dzień dla dzieci , które we wrześniu przekroczyły próg świetlicy. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w świetlicy. Śpiewały, recytowały wiersze, zmagały się z zadaniami, które przygotowały dla nich panie wychowawczynie. Po skończonych konkurencjach, które dzieci wykonały bezbłędnie, złożyły Uroczystą Przysięgę, a ogromnym ołówkiem dokonał się akt pasowania przez  p. kierownik Elżbietę Nowak. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i słodki upominek.

Więcej…
 
Plan pracy Świetlicy Szkolnej

Kliknij poniższy link aby pobrać lub wyświetlić plan pracy Świetlicy Szkolnej w bieżącym roku szkolnym

Plan pracy Świetlicy 2015/15

 
Harmonogram dowozów

Harmonogram dowozów  w Zespole Szkół nr1 w Opolu Lubelskim

w roku szkolnym 2015/2016

ZOBACZ ZAKŁADKĘ "Więcej"

Więcej…
 
Zapisy do Świetlicy Szkolnej

Informujemy, że zapisy do świetlicy szkolnej trwają do 25 sierpnia br. Uprzejmie prosimy Rodziców o zachowanie w.w. terminu.

 
Śladami Koziołka Matołka

Podążając śladami Koziołka Matołka, uczniowie z klasy II uczęszczający na świetlicę szkolną, pojechali 24 maja 2015 r, w ramach zajęć świetlicowych, do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Była to prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów. Na wszystkich  czekała niezwykła wystawa pt. "Bajkowy świat"  utrzymana w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu m.in. technik multimedialnych. Quizy, zagadki, rebusy, tory przeszkód przygotowane przez wróżkę oraz udział w warsztatach animacyjnych, bardzo uatrakcyjniły pobyt w ECB i dostarczyły wszystkim mnóstwo dobrej zabawy. Dopełnieniem wizyty w ECB był film w kinie "Szkatułka" pt. "Happy wkręt".

Jolanta Szczupak

Więcej…
 
Niemiecki jest prosty

Pod takim hasłem, odbył się już po raz drugi, konkurs z języka niemieckiego dla uczniów z klasy II  uczęszczających na świetlicę szkolną do grupy II A. Od września 2014/2015 r uczniowie ci kontynuowali naukę języka niemieckiego w ramach zajęć świetlicowych, a na zakończenie wzięli udział w konkursie ph. "Deutsch ist einfach", który był dla nich okazją do sprawdzenia swojej wiedzy.
Wyniki konkursu były bardzo imponujące, ponieważ połowa osób rozwiązała konkursowy test na poziomie przekraczającym 90 %,  a 8 osób na poziomie przekraczającym 80 %.  Pozostali uczniowie osiągnęli również  bardzo wysokie wyniki.

Więcej…
 
Majowe śpiewanie

Dnia 15 maja 2015 odbyła się kolejna edycja festiwalu "Majowe śpiewanie".
Festiwal  organizowany jest cyklicznie co roku  z udziałem uczniów naszej świetlicy, którzy prezentują się wokalnie śpiewając wybrane piosenki dziecięce.
Przemiła atmosfera, wysoki poziom artystów był dowodem na to że Dzieci tworzą ten Festiwal . Wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni.

 
Drugie życie śmieci

W świetlicy szkolnej został rozstrzygnięty konkurs "Sztuka ze śmieci". Adresowany był do wychowanków świetlicy naszej szkoły. Zgłoszonych zostało 32 prace, głównie uczniów z klas zerowych.
Pomysłowość, kreatywne zastosowanie materiałów- śmieci i wykonanie prac, zaskoczyły jury, które przyznało następujące miejsca:
I miejsce Szymon Pastuszko kl.0
I miejsce Nela Troczyńska kl.0
II miejsce Weronika Bednarz kl.0
II miejsce Malwina Walczak kl.0
III miejsce Kacper Konopa kl.0
III miejsce Andżelika Kwaśniak kl.I
Wyróżnienie Julia Nowomiejska kl.0
Wyróżnienie Gabriela Gałan kl.0
Wyróżnienie Jakub Madejek kl.0

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL