Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Sierpień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4 5
week 32 6 7 8 9 10 11 12
week 33 13 14 15 16 17 18 19
week 34 20 21 22 23 24 25 26
week 35 27 28 29 30 31
Co słychać w świetlicy
Wiosenne wierszowanie

Dnia 19 marca 2015r.w grupach przedszkolnych, w ramach zajęć świetlicowych, odbył się konkurs recytatorski pt. "Wiosenne wierszowanie".

W konkursie udział wzięło dwunastu uczestników, którzy przygotowali wiersze znanych polskich poetów. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane, podkreślone ubiorem, który przypominał o nadchodzącej wiośnie. Publiczność składająca się z rodziców, wychowawców świetlicy oraz dzieci oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki.

Wszyscy uczestnicy  konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyła dzieciom pani kierownik świetlicy Elżbieta Nowak.

Wychowawcy świetlicy grup "0"


 
Sami zrobimy pizzę

Pizza to chyba najbardziej znana potrawa z kuchni włoskiej, która zagościła w Polsce na dobre w wyrafinowanych restauracjach jak i przydrożnych barkach.
Uczniowie uczęszczający do świetlicy,  z klas III, IV, V Szkoły Podstawowej mieli okazję spróbowania swoich sił w samodzielnym wykonaniu tej potrawy - w Piwnicy Smaku. Zadanie nie okazało się zbyt trudne, a samodzielny dobór składników spowodował, że  była bardzo pyszna.

Więcej…
 
Kochamy nasze Babcie i Dziadków

Żartobliwie rzecz ujmując: "babcia i dziadek to instytucja charytatywna, czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy rodziców" a poważnie mówiąc, babcia i dziadek to, obok rodziców, najważniejsze osoby w życiu dziecka. Pamiętali o tym uczniowie z klasy II, uczęszczający na świetlicę szkolną do grupy II A i w ramach zajęć świetlicowych przygotowali dla swoich babć i dziadków wspaniałą część artystyczną, która odbyła się 30 stycznia 2015 r. Program artystyczny był bardzo urozmaicony: były wiersze, życzenia, kawały, scenki kabaretowe oraz piosenki. Dzieci chciały w ten sposób wyrazić miłość, szacunek i przywiązanie do swoich dziadków i  podziękować im za wszystko. Nie zabrakło też upominków wykonanych własnoręcznie przez uczniów

Więcej…
 
Mikołajkowy prezent

Z okazji Mikołajek, uczniowie z klasy II, uczęszczający na świetlicę szkolną do grupy IIA, wzięli udział w dniu 05.12.2014 r w wycieczce do Lublina. Dużą frajdę sprawiła dzieciom wizyta w Mini Fabryce Słodyczy "Cukier Lukier" - miejsca pełnego różnych słodkości o przeróżnych kształtach, kolorach  i smakach. Podczas warsztatów cukierniczych, w których  uczestniczyli, na własne oczy zobaczyli, jak od podstaw powstają cukierki oraz lizaki, a następnie samodzielnie wykonali własne lizaki dla siebie i swoich bliskich, co sprawiło im wiele radości i satysfakcji.. Na zakończenie otrzymali jeszcze kolejną słodką niespodziankę w postaci torebki przepysznych cukierków.

Więcej…
 
Pierwsza pomoc w świetlicy

Podopieczni świetlicy naszej szkoły z klas pierwszej i zerowej, w piątek 31 października 2014 roku,  testowali na sobie bandażowanie. Przygotowywali się w ten sposób do udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Naukę połączyli z ciekawą zabawą, czego efektem jest nietypowa sesja zdjęciowa (w zakładce "Więcej...")

Krystyna Flisiak

Więcej…
 
Pasowanie na Świetliczaka

20 października 2014 roku w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość "Pasowania na Wesołego Świetliczaka" podopiecznych z oddziału przedszkolnego. Przyszłe Świetliczaki zostały poddane kilku próbom, aby mogły złożyć ślubowanie. Dzieci musiały wykazać się dobrym smakiem, umiejętnością zabawy, sprawnością fizyczną  i wiedzą. Poprawnie wykonane zadania nagradzane były gorącymi brawami. Na zakończenie przedszkolaki złożyły, w obecności pani kierownik świetlicy Elżbiety Nowak, uroczyste ślubowanie. Każde dziecko otrzymało medal i słodki upominek.

Ewa Wdowiak

Więcej…
 
Z wizytą w Zagrodowej Osadzie

Dnia 06.10.2014 r. uczniowie z klasy II uczęszczający na świetlicę szkolną, pojechali w ramach zajęć świetlicowych, na wycieczkę do Zagrodowej Osady w Uściążu, miejsca związanego z polską kulturą i tradycją. Podczas pobytu w Osadzie uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak dawniej wyglądało życie na wsi i jakimi narzędziami, przedmiotami posługiwali się ludzie w gospodarstwie domowym czy podczas prac polowych.

Więcej…
 
"I Ty możesz zostać rycerzem"

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie wychowanków świetlicy z klas I, II III, IV Szkoły Podstawowej z pasjonatami rycerstwem i białej broni. W humorystyczny sposób, uczniowie poznali dawne rodzaje broni, zwyczaj pasowania na rycerza oraz niektóre zachowania z życia codziennego ludzi średniowiecza. Uczestnicy spotkania mogli potrzymać miecz, obejrzeć różne jej rodzaje, spróbować jak dawniej karano za lekkie przewinienia.

Więcej…
 
Sprzątanie Świata w Jedynce


Już po raz 21 ruszyła największa ekologiczna akcja ekologiczna "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2014". Celem tegorocznej kampanii jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikania tworzenia odpadów i selektywną zbiórkę odpadów.
Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.

Więcej…
 
Wycieczka na dobry początek

W sobotę -  13.09.2014 r uczniowie z klasy II, uczęszczający na świetlicę szkolną, po raz drugi wzięli udział w wycieczce na Farmę Iluzji. Z racji tego, iż czerwcowy wyjazd na Farmę okazał się strzałem w dziesiątkę, postanowiliśmy go powtórzyć. Dzieci spędziły więc cały dzień na beztroskiej zabawie zapominając na chwilę, że wakacje już się skończyły, zwłaszcza, że pogoda była naprawdę piękna. Ponieważ wyjazd miał miejsce w sobotę, wzięli w nim również udział rodzice drugoklasistów.

Więcej…
 
Rozkład jazdy autobusów 2014/15

Stały rozkład autobusów na rok szkolny 2014/15 - kliknij tutaj

 
Wycieczka do Kazimierza

Podopieczni świetlicy z klas drugich i trzecich pojechali w poniedziałek 9 czerwca 2014 roku na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Uczniowie zwiedzili Muzeum Przyrodnicze, poznali środowisko przyrodnicze Kazimierza, a także zjedli pyszne lody. Przed wyjazdem kupili ciekawe pamiątki i pięknie opaleni wrócili do Opola Lubelskiego.

 
Wizyta w Matczynie

03.06.2014r. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 z klas II-IV pojechały busem do Matczyna. Tam w obecności osób niepełnosprawnych i całego personelu Powiatowego Ośrodka Wsparcia przedstawiły inscenizację pt ?recepta na świętość wg Jana Pawła II?, dziękując za kanonizacje tak Wielkiego Papieża, dzieci we wspólnym dialogu poszukiwały recepty na świętość. Inscenizacja była przeplatana pieśniami takimi jak: Quo Vadis, Papieżu Pielgrzymie, Barka, Papież Słowiański, Santo, Santo, Tak mówił Papież..., jak również zabawnymi sytuacjami z życia Papieża. Na koniec została odczytana recepta na świętość.
Po zakończonym przedstawieniu, dzieci integrowały się z podopiecznymi z ośrodka przy wspólnym ognisku.

Więcej…
 
Majowe śpiewanie

Dnia 21 maja w świetlicy szkolnej odbył się Festiwal piosenki "Majowe śpiewanie". Uczniowie świetlicy szkolnej konkurowali ze sobą śpiewając wybrane przez siebie utwory. Jury wybrane z pośród wychowawców świetlicy oceniało wykonanie rozśpiewanych  dzieci. Wszyscy wykazywali się  wspaniałym przygotowaniem, jury wyróżniło kilkoro uczestników.
Biorący udział jak i publiczność wspaniale się bawili, na koniec wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

 
Najlepsi z języka niemieckiego

Od września roku szkolnego 2013/2014 uczniowie z klasy I grupa I b uczęszczali na zajęcia z języka niemieckiego, które prowadzone były w ramach zajęć świetlicowych. Na zakończenie tych zajęć odbył się konkurs pod hasłem "Deutsch ist einfach", dzięki któremu uczniowie mogli wykazać się opanowaniem podstaw języka niemieckiego oraz utrwalić słownictwo.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL