Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Pażdziernik 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31
Co słychać w świetlicy
Wizyta w Matczynie

03.06.2014r. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 z klas II-IV pojechały busem do Matczyna. Tam w obecności osób niepełnosprawnych i całego personelu Powiatowego Ośrodka Wsparcia przedstawiły inscenizację pt ?recepta na świętość wg Jana Pawła II?, dziękując za kanonizacje tak Wielkiego Papieża, dzieci we wspólnym dialogu poszukiwały recepty na świętość. Inscenizacja była przeplatana pieśniami takimi jak: Quo Vadis, Papieżu Pielgrzymie, Barka, Papież Słowiański, Santo, Santo, Tak mówił Papież..., jak również zabawnymi sytuacjami z życia Papieża. Na koniec została odczytana recepta na świętość.
Po zakończonym przedstawieniu, dzieci integrowały się z podopiecznymi z ośrodka przy wspólnym ognisku.

Więcej…
 
Majowe śpiewanie

Dnia 21 maja w świetlicy szkolnej odbył się Festiwal piosenki "Majowe śpiewanie". Uczniowie świetlicy szkolnej konkurowali ze sobą śpiewając wybrane przez siebie utwory. Jury wybrane z pośród wychowawców świetlicy oceniało wykonanie rozśpiewanych  dzieci. Wszyscy wykazywali się  wspaniałym przygotowaniem, jury wyróżniło kilkoro uczestników.
Biorący udział jak i publiczność wspaniale się bawili, na koniec wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

 
Najlepsi z języka niemieckiego

Od września roku szkolnego 2013/2014 uczniowie z klasy I grupa I b uczęszczali na zajęcia z języka niemieckiego, które prowadzone były w ramach zajęć świetlicowych. Na zakończenie tych zajęć odbył się konkurs pod hasłem "Deutsch ist einfach", dzięki któremu uczniowie mogli wykazać się opanowaniem podstaw języka niemieckiego oraz utrwalić słownictwo.

Więcej…
 
Wycieczka w nagrodę
niedziela, 22 czerwca 2014 00:00

W dniu 14.06.2014 r uczniowie z klasy I, uczęszczający na świetlicę szkolną, wzięli udział w wycieczce do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz na Farmę Iluzji. Była to nagroda za systematyczne uczęszczanie na świetlicę oraz aktywny udział w zajęciach świetlicowych.  Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiły samoloty oraz śmigłowce będące ekspozycją muzeum, a dopełnieniem  tej części wycieczki było wejście do samolotu Jak 40, a dla rodziców - opiekunów - spotkanie z  jedynym polskim kosmonautą Mirosławem Hermaszewskim.
Natomiast Farma Iluzji była miejscem beztroskiej zabawy i rozrywki połączonej z  pokazem iluzjonistycznym z udziałem naszych dzieci.
Nawet kapryśna pogoda nie zepsuła nikomu zabawy.

Jolanta Szczupak

Więcej…
 
Spotkanie z lekarzem pediatrą

W dniu 16.06.2014 r uczniowie z kl I uczęszczający na świetlicę szkolną uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem pediatrą  - panią Renata Miotłą. Pani Renata opowiedziała uczniom o swojej pracy, uświadamiała, jak dbać o własne zdrowie, jak należy zachowywać się podczas spożywania posiłków i jakim schorzeniom/ urazom można ulec, gdy ktoś niewłaściwie zachowuje się podczas jedzenia.  Przytaczała przy tym konkretne przykłady zachorowań dzieci w różnym wieku, co podkreślało powagę jej słów.
Pani Doktor uczulała również dzieci na odpowiednią ochronę organizmu podczas upałów i konieczność noszenia okularów czy tez aparatu ortodontycznego, jeśli lekarz zaleci.

Więcej…
 
Uwaga Rodzice!

Zapisy do Świetlicy

Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim

Można ich dokonywać po wcześniejszym wypełnieniu Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej i złożeniu jej w sekretariacie szkoły, w świetlicy lub u wychowawcy klasy - od dnia dzisiejszego do 25 sierpnia 2014r.

Prosimy o przestrzeganie terminu z powodów organizacyjnych

Kartę zgłoszenia oraz pozostałe dokumenty dotyczące świetlicy szkolnej można pobrać w zakładce Dokumenty - Świetlica lub klikając tutaj

 
Na niebiesko dla autyzmu

Kwiecień jest Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu - zaburzenia, które dotyka obecnie co najmniej 1 na 300 dzieci w Polsce.
2 kwietnia 2014r. dzieci z grupy integracyjnej i specjalnej wzięły udział w ogólnoświatowej akcji "Na niebiesko dla autyzmu". Tego dnia wszyscy mieli na sobie coś w kolorze niebieskim na znak solidarności z osobami z autyzmem.

Więcej…
 
Dni Teatru

Szkolne Dni Teatru na stałe wpisały się w tradycję naszej szkoły. W tym roku obchodzone były przez dwa dni, podczas których uczniowie mogli obejrzeć 7 przedstawień i 3 prezentacje multimedialne, utrwalające wiedzę o jednej z najpiękniejszych dziedzin sztuki. Organizacją zajęli się wychowawcy świetlicy szkolnej i nauczyciele pasjonaci.

Więcej…
 
Pożegnanie zimy

"Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno.
Pięknie Cię żegnamy, bo wiosnę witamy!"

Z tymi właśnie słowami 21 marca wesoły korowód podopiecznych świetlicy (klas 2 i 3) pomaszerował pożegnać zimę a przywitać wiosnę. Staropolskim zwyczajem, dzieci zaniosły nad rzekę kolorowo przystrojoną Marzannę wykonaną w świetlicy szkolnej z ekologicznych materiałów.

Więcej…
 
Walentynki w świetlicy

14 lutego 2014 roku w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa karnawałowa z okazji Walentynek dla klas młodszych. Zabawę uświetnili nasi szkolni DJ - uczniowie gimnazjum, którzy doskonale znają najnowsze hity muzyczne. Dzieci popisywały się swoimi umiejętnościami tanecznymi, sprytem, poczuciem humoru i sprawnością fizyczną.

Więcej…
 
Wycieczka na lodowisko

Dzień 17 lutego 2014 roku wydawał się być zwykłym dniem. Przyszliśmy do szkoły na lekcje z troszkę większymi plecakami. Jednakże było w tym dniu coś szczególnego - wyjazd na lodowisko do Józefowa, w ramach zajęć świetlicowych

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka to święto, o którym warto pamiętać

Święto Babci i Dziadka to wspaniała okazja, aby w sposób szczególny podziękować babciom i dziadkom za wszystko, co robią dla swoich wnucząt: za trud włożony w ich wychowanie, opiekę, gdy rodzice nie mają czasu oraz za pyszne smakołyki, którymi rozpieszczają swoje wnuczęta.

Więcej…
 
Zimowisko 2014

Trwające tydzień zimowisko w naszej szkole, dostarczyło uczniom i opiekunom wiele radości, chociaż już w dniu rozpoczęcia - w poniedziałek "śliska pogoda" spłatała figla i nie można było pojechać na lodowisko. Mimo to nie zabrakło atrakcyjnych rozrywek i konkursów w tym: układania puzzli na czas, "Zdrowo żyję bez nałogów", fantazje w origami z kółek.

Więcej…
 
Wizyta gości z Matczyna

Dnia 13 stycznia 2014 roku do świetlicy szkolnej zawitali goście z Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Matczynie.  Uczniowie klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum mieli okazję  wysłuchać krótkiego przedstawienia słowno-muzycznego o tematyce  Świąt  Bożego Narodzenia, właśnie w wykonaniu naszych gości.

Więcej…
 
Wizyta św. Mikołaja w grupie I b

Dnia 6 grudnia 2013 r, na dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną do grupy I b, czekała niespodzianka. Odwiedził ich bowiem święty Mikołaj z workiem pełnym słodyczy. Dzieci przywitały Mikołaja bardzo radośnie i w nagrodę za przybycie zaśpiewały mu kilka piosenek. Jednak nie tak łatwo było dostać od Mikołaja prezent.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL