Co nowego w przedszkolu
Barbórka w przedszkolu
W dniu 26.11. gościem specjalnym, który przybył do naszego przedszkola, był pan Krzysztof Kwiatkowski - górnik ze Śląska. Nasz  poranek rozpoczął się częścią artystyczną grupy 0E. Następnie obejrzeliśmy ciekawą prezentację na temat pracy górnika.
Na zakończenie wykonaliśmy wspólnie pamiątkowe zdjęcie.
Życzymy Wam Górnicy tyle wyjazdów, co zjazdów.

Dyrekcja wraz ze społecznością szkolną
Zobacz zdjęcia
 
"Mój przyjaciel Miś"

W piątek 30 listopada w naszym przedszkolu królowały pluszowe misie, a wszystko za sprawą rozstrzygnięcia konkursu pod hasłem " Mój przyjaciel miś". Wiersze, piosenki i tańce wprowadziły nas w bajkowy klimat. Niespodzianką dla naszych dzieci był Osiołek Ada, który przybył na specjalne zaproszenie ze Stumilowego Lasu i wręczył nagrody dzieciom. Dodatkową  atrakcją dla naszych przedszkolaków była FOTO-BUDKA , przy której każdy przedszkolak i nie tylko... mógł przez chwilkę poczuć się misiem.

Zobacz zdjęcia
 
Warsztaty pierwszej pomocy
W dniach 19-20.11.2018r. odbyły się w oddziałach przedszkolnych pluszakowe animacje pierwszej pomocy. Królica Anna, sęp Daniel oraz świnka Pe zabrały dzieci w zaczarowany świat wiedzy medycznej. Te zabawne i bogate w wiedzę zajęcia przeniosły nas w bajkowy świat zwierzątek, które świetnie radzą sobie z napotkanymi medycznymi problemami.
Zobacz zdjęcia
 
Jesteśmy Polką i Polakiem...
Takie hasło przyświecało wszystkim przedszkolakom podczas tygodniowych obchodów 100-letniej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci brały udział w różnego rodzaju wydarzeniach, które przybliżyły im nasz rodzinny kraj.
Rozpoczęliśmy od obejrzenia patriotycznego przedstawienia "Orlątko", wykonanego przez aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój.
Kolejny dzień był poświęcony symbolom narodowym. Tego dnia dzieci wykonywały prace plastyczne różnymi technikami. W środę przenieśliśmy się w świat legend. Czytaliśmy min.: "Legendę o Lechu, Czechu i Rusie", "Legendę o Bazyliszku". W czwartek odbyła się uroczysta akademia z udziałem Dyrekcji Szkoły oraz naszych rodziców.
Ostatniego dnia układaliśmy życzenia dla Polski w ramach szkolnej akcji "Najdłuższe życzenia dla Polski". Obchody zakończyliśmy uroczystym Krakowiakiem.
Zobacz zdjęcia
 
Dzień Nauczyciela w przedszkolu

"Nauczyciel jest jak cicha przystań na szerokim oceanie życia.
Czuwa, czeka, a kiedy nadejdzie czas - ustawia żagle na wiatr.
Razem z nim, każdy okręt wypływa na pełnych żaglach."

15 października był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem.Ten pogodny i ciepły nastrój zawdzięczamy naszym podopiecznym, którzy pięknie zaprezentowali dla wszystkich zaproszonych gości, specjalnie przygotowany na tę okazję występ. Zatrzymamy w pamięci obraz odświętnie ubranych przedszkolaków, zapach czerwonych róż i wspaniałą atmosferę.
Zobacz zdjęcia
 
Jesienna wyprawa

2 października dzieci z oddziałów przedszkolnych (gr a, c) wybrały się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. W Pracowni Artystycznej Sarzyński, przedszkolaki zakasały wysoko rękawy i na chwilę zamieniły sie w prawdziwych piekarzy. Efektem tej ciężkiej pracy były koguty wykonane z ciasta, które po upieczeniu smakowały wyśmienicie.
Kolejna atrakcją tej wyprawy była wizyta w Pijalni Czekolady, gdzie każdy przedszkolak miał okazję skosztować pysznego deseru. Następnie spacer po kazimierskim rynku oraz wzdłuż Wisły.
Wycieczkę zakończyliśmy w Krainie Zabaw w Puławach. Było dużo radości, śmiechu i dobrej zabawy.

J. Sobczuk, U. Sosik

Zobacz zdjęcia
 
Wizyta Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim w oddziałach przedszkolnych
W dniu 18.10.2018r. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim odwiedzili nasze przedszkole.
W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków, nie tylko  samochodowych.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci mogły go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przez chwilę dzieci mogły poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie.
Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji. Po wizycie w strażaków dzieci przyznały, że ten zawód, chociaż jest niebezpieczny, to bardzo im się podoba.
Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.
Zobacz zdjęcia
 
SPOTKANIE PIRACKIE

"MY PIRACI, ZGRANA PAKA.
Z NAMI ZAWSZE BĘDZIE DRAKA!
W MORZE ZARAZ WYRUSZAMY
NA KIEŁBASKI WNET WRACAMY."

Takim pirackim okrzykiem rozpoczęło się integracyjne spotkanie grupy 0"D". Korzystając z zaproszenia Państwa Anny i Sebastiana  Pyć oraz przepięknej, słonecznej pogody zebraliśmy się w sobotnie przedpołudnie w "Zajeździe Rybackim - Pustelnia". Kiedy na  miejsce dotarli "najmłodsi Piraci" ze swoimi rodzicami z ogromną radością wyruszyliśmy w poszukiwaniu skarbów. Dzieci wspaniale poradziły sobie z odnalezieniem wskazówek i oczywiście z wykonaniem zadań - (ułożyły piracki okrzyk, zbudowały zamek z piasku i wspólnie narysowały piracki statek). Te zadanie doprowadziły ich do skrzyni pełnej skarbów, po otwarciu której zapanowała jeszcze większa radość.  Następnie odbyły się konkurencje sportowe. Wiele emocji wzbudziło przeciąganie liny, rzut do celu i oczywiście bitwa na kulki ! Moc atrakcji spotęgował  wśród piratów wilczy apetyt, dzieci zasiadły do pirackiej uczty - kiełbasek z ogniska,  o które zatroszczyli się rodzice.

Zobacz zdjęcia
 
Dzień Chłopaka w grupie 0E

W dniu 28.09.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0 ,,E" hucznie obchodziły Dzień Chłopaka. Dziewczynki zaśpiewały chłopcom ,,Sto lat ", a następnie wszyscy wybrali się do sali zabaw  "AQQ"  w Opolu Lubelskim. Przedszkolaki wspólnie świętowały ten wyjątkowy dzień. Nie  zabrakło również słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców.

UWAGA! Artykuł wkrótce będzie dostępny tylko w zakładce "Oddzisły przedszkolne"

Więcej…
 
Jesienny sad

W dniu 21 września najmłodsze dzieci z gr 0 D i 0 E miały okazję uczestniczyć w niesamowitej lekcji przyrody - była to wizyta w sadzie. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Państwa Anny i Mateusza Zagozdon mogliśmy zobaczyć przepiękny, dorodny, jesienny sad. Wiele emocji i radości dostarczyła nam przejażdżka traktorem w "wagonikach" po sadzie, zrywanie jabłek, smakowanie śliwek, spacer po wale przy Wiśle. Nie zabrakło również słodkiej przekąski oraz zabaw na świeżym powietrzu.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Państwu Zagozdon (naszym rodzicom) za zaproszenie, przygotowanie atrakcji i mile spędzony czas.

D.Bąk, M. Dobrowolska

UWAGA! Niektóre artykuły dotyczące wydarzeń w grupach "0" umieszczane są TYLKO w zakładce "Oddziały Przedszkolne" po lewej stronie szkoły. Zapraszamy do lektury

Zobacz zdjęcia
 
Dzień Przedszkolaka w grupie 0E

20.09.2018


Zobacz zdjęcia
 
Poranek Wielkanocny w oddziałach przedszkolnych

W dniu 28.03.2018r. odbył się Poranek Wielkanocny w oddziałach przedszkolnych. Najmłodsze dzieci rozpoczęły uroczystość krakowiakiem. Następnie były recytowane wiersze oraz śpiewane piosenki. Nie zabrakło też wózka dyngusowego. Cała uroczystość była przygotowana na ludowo.

Zobacz zdjęcia
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL