Co nowego w przedszkolu
Poranek Wielkanocny w oddziałach przedszkolnych

W dniu 28.03.2018r. odbył się Poranek Wielkanocny w oddziałach przedszkolnych. Najmłodsze dzieci rozpoczęły uroczystość krakowiakiem. Następnie były recytowane wiersze oraz śpiewane piosenki. Nie zabrakło też wózka dyngusowego. Cała uroczystość była przygotowana na ludowo.

Zobacz zdjęcia
 
Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych

"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,dziś
życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia"


Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień.

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.
Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. Starszaki zaprezentowały Jasełka.

Więcej…
 
Jasełka w oddziałach przedszkolnych

Dnia 21 grudnia 2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych przedstawiły "Jasełka" dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie oraz dzieci z różnych stron świata, które przyniosły Dzieciątku dary. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek.

Na koniec dzieci kolędowały wspólnie z rodzicami i wszyscy składali sobie  życzenia Bożonarodzeniowe.

Więcej…
 
Spotkanie z Mikołajem w oddziałach przedszkolnych

Hen, na dalekiej Północy, wśród wiecznych lodów spowitych łagodnym światłem polarnej zorzy stoi zamek. W zamku tym mieszka i pracuje Św. Mikołaj. Dzisiaj jednak przyjechał do naszych przedszkolaków. Już od samego rana dzień ten zapowiadał się niezwykle - wszystkie dzieci nasłuchują, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Tak, przybył w asyście elfów z wielkim workiem prezentów. Przybył samochodem, nie saniami, z braku śniegu. Dzieci powitały Mikołaja i przygotowały dla niego przedstawienie, mówiąc wiersze i śpiewając piosenki. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty i pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

Zobacz zdjęcia
 
Barbórka w oddziałach przedszkolnych

4 grudnia 2017r. gościliśmy w przedszkolu przedstawiciela zawodu górniczego - p.Krzysztofa Kwiatkowskiego. Naszego gościa przywitaliśmy popisami recytatorskimi i muzycznymi - grupa wiekowa 4-latków, przedstawiła przygotowane z tej okazji piosenki i wiersze. Po zakończeniu części artystycznej nasz gość opowiadał o ciężkiej pracy pod ziemią, znaczeniu tejże pracy w naszym codziennym życiu, niebezpieczeństwie, które codziennie na nich w pracy górniczej czyhają. W ramach podziękowań za jego ciężki trud, przedszkolaki wręczyły górnikowi laurkę. Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować p.Krzysztofowi za wizytę w naszym przedszkolu oraz czas poświęcony przedszkolakom.

Zobacz zdjęcia
 
Święto Niepodległości w Odziałach Przedszkolnych

9 listopada w Oddziałach Przedszkolnych odbyły się uroczystości związane z 99-tą rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Pełny artykuł wkrótce.

Foto: Ilona Furga

 
Nowy rok w Oddziałach Przedszkolnych

We wrześniu ponad 100 przedszkolaków rozpoczęła nowy rok szkolny 2017/2018. Dla niektórych był to powrót do swoich kolegów i koleżanek, lecz z pewnością dla wszystkich nowe miejsce wspólnych zabaw i nauki.

Obecnie oddziały przedszkolne mieszczą się na parterze segmentu C Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim, jednak  strefa przedszkolna została całkowicie oddzielona. Świeżo wyremontowane, wykończone i nowo wyposażone sale zrobiły wrażenie, zarówno na dzieciach,  rodzicach, jak i osobach z zewnątrz. Jest wesoło, kolorowo i przytulnie.

Na dużej powierzchni powstało 5 sal dydaktycznych, nowa szatnia oraz łazienki przystosowane do potrzeb najmłodszych.  Przedszkole dysponuje także dużym,  przestronnym korytarzem przeznaczonym do zajęć ruchowych, występów artystycznych oraz uroczystości okolicznościowych.
Inwestycja została sfinansowana w dużej mierze przez Urząd Miasta i Gminy w Opolu Lubelskim oraz przez szkołę. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zobacz zdjęcia
 
Sprawozdanie z konkursu "Wiosna w wierszu i piosence"

W dniu 18 maja 2017r. w świetlicy oddziału przedszkolnego odbył się konkurs "Wiosna w wierszu i piosence" dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Na uroczystości obecna była p. kierownik świetlicy -  Elżbieta Nowak. W konkursie udział wzięło dwudziestu  uczestników, którzy  recytowali  wiersz o tematyce wiosennej i śpiewali piosenki. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników, którzy w odpowiedni  sposób przedstawili swoje zdolności artystyczne, stosując odpowiednią mimikę, modulację głosu, a czasami nawet uzasadniony strój.
Celem konkursu było:

  • popularyzowanie poezji i piosenki dziecięcej,
  • rozwijanie zdolności recytatorskich i wokalnych,
  • zainteresowanie dzieci poezją,
  • zachęcanie do występów na scenie,
  • prezentacja  umiejętności dzieci,
  • wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.

Ocenie podlegało: opanowanie tekstu, prawidłowa wymowa, dykcja, tempo intonacja i ogólny wyraz artystyczny

Czytaj więcej
 
Powitanie wiosny!

Co roku w naszych oddziałach przedszkolnych organizowany jest dla dzieci konkurs recytatorski. W dniu 21 marca 2017 r. odbył się konkurs, który przebiegał pod hasłem "Wiosenne wierszowanie".
Celem konkursu było: wspieranie dzieci w poznawaniu literatury dziecięcej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz umiejętności recytatorskich.
Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem.

W konkursie udział wzięło 12 dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Oto wyniki:
4 latki:
I miejsce - Gabriela Podgajna, II miejsce - Daria Popiołek, III miejsce - Aleksandra Góra, wyróżnienie ? Milena Bednarska
5 latki:
I miejsce - Jakub Rydz, II miejsce - Jakub Winiarz, III miejsce - Julia Czarnota, wyróżnienie - Michał Klimek
6 latki:

I miejsce - Damian Stochmal, II miejsce - Aleksandra Stola, III miejsce - Gabriel Opoka, wyróżnienie - Natalia Lipa

Więcej…
 
Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu grupa ?A?  pod kierunkiem wychowawczyni Pani Urszuli Sosik przygotowała dla dziewczynek i zaproszonych gości program artystyczny składający się z wierszyków, piosenek i tańców ludowych. Chłopcy złożyli życzenia i wręczyli wszystkim paniom kwiaty.
Po części artystycznej Dzień Kobiet przebiegał nadal bardzo wesoło. Dzieci  z grupy "A" i "C" udały się do sali zabaw AQQ, gdzie miło i radośnie spędziły czas.
Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

Urszula  Sosik, Jolanta  Sobczuk


 
Konkurs recytatorski

15 lutego nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie recytatorskim dla dzieci 5 letnich, który został zorganizowany przez Przedszkole Miejskie w Opolu Lubelskim. Konkurs był okazją do zaprezentowania umiejętności artystycznych dzieci oraz promowania i popularyzowania literatury dziecięcej Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Nasze przedszkolaki po raz pierwszy recytowały utwory literackie przed nową i nieznaną im publicznością, mimo to poradziły sobie świetnie. Nagrodę wyróżnienie z naszego przedszkola dostała Milenka  Ostrowska.

Urszula  Sosik, Jolanta  Sobczuk


 
Dzień Babci i Dziadka

W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych.
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla zaproszonych gości. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Były to pamiątkowe  kalendarze ze zdjęciem.  Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Jolanta  Sobczuk, Urszula  Sosik

Zobacz zdjęcia
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL