Co nowego w przedszkolu
Powitanie wiosny!

Co roku w naszych oddziałach przedszkolnych organizowany jest dla dzieci konkurs recytatorski. W dniu 21 marca 2017 r. odbył się konkurs, który przebiegał pod hasłem "Wiosenne wierszowanie".
Celem konkursu było: wspieranie dzieci w poznawaniu literatury dziecięcej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz umiejętności recytatorskich.
Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem.

W konkursie udział wzięło 12 dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Oto wyniki:
4 latki:
I miejsce - Gabriela Podgajna, II miejsce - Daria Popiołek, III miejsce - Aleksandra Góra, wyróżnienie ? Milena Bednarska
5 latki:
I miejsce - Jakub Rydz, II miejsce - Jakub Winiarz, III miejsce - Julia Czarnota, wyróżnienie - Michał Klimek
6 latki:

I miejsce - Damian Stochmal, II miejsce - Aleksandra Stola, III miejsce - Gabriel Opoka, wyróżnienie - Natalia Lipa

Więcej…
 
Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu grupa ?A?  pod kierunkiem wychowawczyni Pani Urszuli Sosik przygotowała dla dziewczynek i zaproszonych gości program artystyczny składający się z wierszyków, piosenek i tańców ludowych. Chłopcy złożyli życzenia i wręczyli wszystkim paniom kwiaty.
Po części artystycznej Dzień Kobiet przebiegał nadal bardzo wesoło. Dzieci  z grupy "A" i "C" udały się do sali zabaw AQQ, gdzie miło i radośnie spędziły czas.
Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

Urszula  Sosik, Jolanta  Sobczuk


 
Konkurs recytatorski

15 lutego nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie recytatorskim dla dzieci 5 letnich, który został zorganizowany przez Przedszkole Miejskie w Opolu Lubelskim. Konkurs był okazją do zaprezentowania umiejętności artystycznych dzieci oraz promowania i popularyzowania literatury dziecięcej Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Nasze przedszkolaki po raz pierwszy recytowały utwory literackie przed nową i nieznaną im publicznością, mimo to poradziły sobie świetnie. Nagrodę wyróżnienie z naszego przedszkola dostała Milenka  Ostrowska.

Urszula  Sosik, Jolanta  Sobczuk


 
Dzień Babci i Dziadka

W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych.
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla zaproszonych gości. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Były to pamiątkowe  kalendarze ze zdjęciem.  Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Jolanta  Sobczuk, Urszula  Sosik

Zobacz zdjęcia
 
Karnawał

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu  12 stycznia odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.
Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć grupowych oraz indywidualnych,  bawiły się przy wesołych rytmach muzyki. Miały także pyszny, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Urszula Sosik, Jolanta Sobczuk

Więcej zdjęć
 
Jasełka w Przedszkolu

 
MIKOŁAJKI

 
Zabawy w teatr

Czas spędzany w przedszkolu daje najmłodszym możliwość rozwijania różnorodnych zainteresowań. W ostatnich dniach dzieci z grupy A i C miały okazję uczestniczyć w warsztatach, podczas których przygotowywały z pomocą rodziców i pań wychowawczyń kukiełki i pacynki do zabaw teatralnych. Było przy tym wiele pracy, ale również mnóstwo radości i dobrej zabawy.

 
ANDRZEJKI w przedszkolu

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W dzisiejszych czasach dzień ten jest świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.
W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się we wtorek 22 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Miały okazję wziąć udział we wróżbach i poznać swoją przyszłość. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce i konkursy.
Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

 
Święto Niepodległości

11 listopada najmłodsi wychowankowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości. Dzieci prezentując wiersze oraz pieśni patriotyczne przybliżyły historię naszego kraju, a tym samym uczciły pamięć tamtych dni.

 
Wycieczka do Wojciechowa

25 października dzieci z grupy przedszkolnej A i C pojechały na wycieczkę integracyjną do kuźni w Wojciechowie. Przedszkolaki miały okazję poznać jeden z ginących zawodów, jakim jest praca kowala. Z Wojciechowa pojechały do Teatru Muzycznego w Lublinie. Dzieci zetknęły się z kulturą "żywego słowa" oglądając spektakl, pt. "Kot w butach".

 
Wycieczka do sadu

12 maja 2015 r. dzieci z grupy przedszkolnej A i B wybrały się z wizytą do sadu Państwa Nowomiejskich. Gospodarze zatroszczyli się o to, aby dostarczyć dzieciom wiele atrakcji.Przedszkolaki jeździły kolejką po sadzie, zobaczyły kwitnące drzewa oraz trzmiele zapylające kwiaty jabłoni. Były również zabawy na świeżym powietrzu, poczęstunek w postaci soczystych jabłek i jabłkowego soku.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Państwu Nowomiejskim za zaproszenie i czas spędzony w miłej atmosferze.

Agnieszka  Jaszczyńska, Grażyna Goździuk


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL