Co nowego w przedszkolu
Karnawał

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu  12 stycznia odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.
Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć grupowych oraz indywidualnych,  bawiły się przy wesołych rytmach muzyki. Miały także pyszny, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Urszula Sosik, Jolanta Sobczuk

Więcej zdjęć
 
Jasełka w Przedszkolu

 
MIKOŁAJKI

 
Zabawy w teatr

Czas spędzany w przedszkolu daje najmłodszym możliwość rozwijania różnorodnych zainteresowań. W ostatnich dniach dzieci z grupy A i C miały okazję uczestniczyć w warsztatach, podczas których przygotowywały z pomocą rodziców i pań wychowawczyń kukiełki i pacynki do zabaw teatralnych. Było przy tym wiele pracy, ale również mnóstwo radości i dobrej zabawy.

 
ANDRZEJKI w przedszkolu

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W dzisiejszych czasach dzień ten jest świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.
W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się we wtorek 22 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Miały okazję wziąć udział we wróżbach i poznać swoją przyszłość. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce i konkursy.
Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

 
Święto Niepodległości

11 listopada najmłodsi wychowankowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości. Dzieci prezentując wiersze oraz pieśni patriotyczne przybliżyły historię naszego kraju, a tym samym uczciły pamięć tamtych dni.

 
Wycieczka do Wojciechowa

25 października dzieci z grupy przedszkolnej A i C pojechały na wycieczkę integracyjną do kuźni w Wojciechowie. Przedszkolaki miały okazję poznać jeden z ginących zawodów, jakim jest praca kowala. Z Wojciechowa pojechały do Teatru Muzycznego w Lublinie. Dzieci zetknęły się z kulturą "żywego słowa" oglądając spektakl, pt. "Kot w butach".

 
Wycieczka do sadu

12 maja 2015 r. dzieci z grupy przedszkolnej A i B wybrały się z wizytą do sadu Państwa Nowomiejskich. Gospodarze zatroszczyli się o to, aby dostarczyć dzieciom wiele atrakcji.Przedszkolaki jeździły kolejką po sadzie, zobaczyły kwitnące drzewa oraz trzmiele zapylające kwiaty jabłoni. Były również zabawy na świeżym powietrzu, poczęstunek w postaci soczystych jabłek i jabłkowego soku.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Państwu Nowomiejskim za zaproszenie i czas spędzony w miłej atmosferze.

Agnieszka  Jaszczyńska, Grażyna Goździuk


 
Magiczne ogrody

15 maja 2015 roku grupa 0 "E" wraz z wychowawczynią i rodzicami wyruszyli na wycieczkę do Magicznych Ogrodów. Podróż autokarem minęła spokojnie. Na początku przywitały dzieci Bulwiaki - przebrani pracownicy  oraz wróżka, która oprowadzała je po Ogrodach. Wędrując z dziećmi wśród szumiących wodospadów i strumieni, pachnących kwiatów, zieleni opowiadała różne ciekawostki. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się przygotowane  liczne zabawy ruchowe.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w przedszkolu

Dnia 6 marca w naszym przedszkolu miało miejsce niesamowite wydarzenie. Od samego rana wszyscy chłopcy byli bardzo mili i uprzejmi dla swoich koleżanek...oczywiście nie bez powodu. Z pomocą Rodziców oraz wychowawczyń z przedszkola przygotowali dla dziewczynek upominki oraz słodkie niespodzianki z okazji Dnia Kobiet.

Agnieszka Jaszczyńska


 
WSPOMNIENIA Z WYDARZEŃ W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Pierwszy semestr roku szkolnego 2014/15 przyniósł wiele ciekawych wydarzeń w oddziałach przedszkolnych. Dzieci przeżyły wiele wspaniałych i radosnych przygód, poznały nowe miejsca, znalazły się w niecodziennych sytuacjach oraz miały okazję pogłębić swoją wiedzę o otaczającym je świecie.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

J. Sobczuk, U. Sosik

Wycieczka do lasu

Wycieczka do mini zoo

Więcej…
 
Z wizytą u stomatologa

"Dbać o zęby zawsze trzeba, wie to każdy przedszkolaczek,
więc szczoteczkę chwytaj prędko, by nie straszył cię Próchniaczek.
Umyj zęby po śniadaniu i przed spaniem umyj też,
i wyszoruj je dokładnie, kiedy coś słodkiego zjesz"

W ramach zajęć pt. "Prowadzimy zdrowy tryb życia" przedszkolaki z grupy "d" - integracyjnej i "c" 13 listopada wybrały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego pani Renaty Szymanek- Dweik.
Celem tej dydaktycznej wycieczki było przede wszystkim przełamanie obawy przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani stomatolog opowiedziała dzieciom o tym, jak ważny jest zdrowy i piękny uśmiech oraz przekazała wiele cennych wskazówek, dzięki którym można go na długo utrzymać. Obok właściwego odżywiania się oraz regularnego mycia zębów jego warunkiem jest profilaktyczna wizyta w gabinecie stomatologicznym, którego wcale nie należy się bać. Aby zachęcić dzieci Pani doktor pozwoliła im na obejrzenie niektórych narzędzi dentystycznych, plakatów nawiązujących do dbania o jamę ustną oraz innych ciekawych gadżetów, jak np. model szczęki wraz z uzębieniem.
Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie oraz przygotowaną niespodziankę w postaci kolorowanek.

Małgorzata Kojtych

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL