Co nowego w przedszkolu
Magiczne ogrody

15 maja 2015 roku grupa 0 "E" wraz z wychowawczynią i rodzicami wyruszyli na wycieczkę do Magicznych Ogrodów. Podróż autokarem minęła spokojnie. Na początku przywitały dzieci Bulwiaki - przebrani pracownicy  oraz wróżka, która oprowadzała je po Ogrodach. Wędrując z dziećmi wśród szumiących wodospadów i strumieni, pachnących kwiatów, zieleni opowiadała różne ciekawostki. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się przygotowane  liczne zabawy ruchowe.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w przedszkolu

Dnia 6 marca w naszym przedszkolu miało miejsce niesamowite wydarzenie. Od samego rana wszyscy chłopcy byli bardzo mili i uprzejmi dla swoich koleżanek...oczywiście nie bez powodu. Z pomocą Rodziców oraz wychowawczyń z przedszkola przygotowali dla dziewczynek upominki oraz słodkie niespodzianki z okazji Dnia Kobiet.

Agnieszka Jaszczyńska


 
WSPOMNIENIA Z WYDARZEŃ W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Pierwszy semestr roku szkolnego 2014/15 przyniósł wiele ciekawych wydarzeń w oddziałach przedszkolnych. Dzieci przeżyły wiele wspaniałych i radosnych przygód, poznały nowe miejsca, znalazły się w niecodziennych sytuacjach oraz miały okazję pogłębić swoją wiedzę o otaczającym je świecie.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

J. Sobczuk, U. Sosik

Wycieczka do lasu

Wycieczka do mini zoo

Więcej…
 
Z wizytą u stomatologa

"Dbać o zęby zawsze trzeba, wie to każdy przedszkolaczek,
więc szczoteczkę chwytaj prędko, by nie straszył cię Próchniaczek.
Umyj zęby po śniadaniu i przed spaniem umyj też,
i wyszoruj je dokładnie, kiedy coś słodkiego zjesz"

W ramach zajęć pt. "Prowadzimy zdrowy tryb życia" przedszkolaki z grupy "d" - integracyjnej i "c" 13 listopada wybrały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego pani Renaty Szymanek- Dweik.
Celem tej dydaktycznej wycieczki było przede wszystkim przełamanie obawy przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani stomatolog opowiedziała dzieciom o tym, jak ważny jest zdrowy i piękny uśmiech oraz przekazała wiele cennych wskazówek, dzięki którym można go na długo utrzymać. Obok właściwego odżywiania się oraz regularnego mycia zębów jego warunkiem jest profilaktyczna wizyta w gabinecie stomatologicznym, którego wcale nie należy się bać. Aby zachęcić dzieci Pani doktor pozwoliła im na obejrzenie niektórych narzędzi dentystycznych, plakatów nawiązujących do dbania o jamę ustną oraz innych ciekawych gadżetów, jak np. model szczęki wraz z uzębieniem.
Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie oraz przygotowaną niespodziankę w postaci kolorowanek.

Małgorzata Kojtych

 
Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest "Dzień Pluszowego Misia". Z tej okazji w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Opolu Lubelskim można obejrzeć wystawę prac plastycznych w wykonaniu przedszkolaków z grupy integracyjnej .

Małgorzata Kojtych


 
Wizyta w bibliotece

W Bibliotece na półkach stoją obok siebie.
Wiesz, na kogo czekają? Tak, właśnie na Ciebie!
Przyjdź do Biblioteki, przywitaj się z Panią,
a ona Ci poda książeczkę wybraną.
O kotku, o smoku o czym tylko chcesz.
Mądre, barwne książki to wspaniała rzecz!
Więc Mamę i Tatę bierz szybko za ręce
i prowadź do miejsca, gdzie książek najwięcej.
Idź do Biblioteki, idź prędko, nie zwlekaj.
Powiedz: Mamo, Tato książka na mnie czeka!

Zofia Owsieniuk

5 listopada grupa integracyjna oddziału przedszkolnego gościła w Miejsko - Gminnej  Bibliotece Publicznej w Opolu Lubelskim. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z biblioteką oraz jej zbiorami przeznaczonymi dla najmłodszych czytelników. Z wielkim zainteresowaniem przedszkolaki oglądały wnętrze biblioteki i podziwiały książki pełne barwnych ilustracji.

Więcej…
 
Zamień śmieci w radość chorych dzieci

"Zamień śmieci w radość chorych dzieci" - pod takim hasłem w październiku ruszyła akcja zbierania nakrętek na rzecz Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia.  Od początku kampanii zebranych zostało ok. 80 kg nakrętek, które w piątek 28 listopada zostały przekazane hospicjum. Zachęcam wszystkich do dalszej pomocy charytatywnej.

Małgorzata Kojtych


 
Z wizytą w sadzie

Dzięki uprzejmości Państwa Nowomiejskich (rodziców naszych dzieci), dzieci z grupy integracyjnej oraz z grupy II  mogły zobaczyć przepiękny, wiosenny sad. Rodzice zatroszczyli się o to, aby dostarczyć wszystkim wiele atrakcji. Jedną z nich była przejażdżka "kolejką" po sadzie. Następnie nasi mali badacze zobaczyli kwitnące drzewa oraz trzmiele - owady, które pełnią ważną rolę w całym procesie "od kwiatuszka do jabłuszka".

Więcej…
 
"Poeci dzieciom..."


W oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs recytatorski  "Poeci dzieciom". Mali artyści zaprezentowali utwory  Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy.  Wierszowe historyjki poetów stanowią klasykę polskiej  literatury  dziecięcej, są lubiane zarówno przez dzieci,  jak i dorosłych. Poza humorem utwory zawierają zaskakujące zakończenie, często uczą i wychowują oraz posiadają ukryty morał lub przesłanie.

Więcej…
 
Wspomnienia ze spartakiady

Wspomnienia ze spartakiady dla dzieci 5-letnich zorganizowanej w naszej szkole przez Żłobek i Przedszkole Miejskie w Opolu Lubelskim.

(w zakładce "więcej" galeria fotografii)

Więcej…
 
Wielkanocne obyczaje

16 kwietnia 2014 r. w  oddziałach przedszkolnych Zespołu Szkół nr 1 odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowane przez dzieci z grupy I.  Widzów urzekły  przygotowane przez dzieci wierszyki, piosenki oraz tańce ludowe. Piękna dekoracja wprowadziła wszystkich obecnych w świąteczny nastrój.

Więcej…
 
Szanowni Rodzice

dzieci zakwalifikowanych

do oddziałów przedszkolnych

Prosimy Rodziców dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w naszym Zespole Szkól Nr 1 o potwierdzenia wyboru naszej placówki, w której dzieci będą realizować obowiązek przygotowania przedszkolnego (art.20za ust. 1 i 2 ustawy z dnia 06.12.2013). Potwierdzenia należy dokonać pisemnie w sekretariacie Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim.

A.Knap.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL