Zespół WEGA
Patriotyzm w muzyce zaklęty

Muzyka była zawsze towarzyszką losów naszego kraju i narodu polskiego, dlatego też zespół "Wega" i solistka Zuzanna Szczupak poprzez śpiewanie pieśni patriotycznych wyrażają swoje przywiązanie do Ojczyzny i upowszechniają takie wartości, jak patriotyzm.
Włączając się aktywnie w obchody 100-lecia Niepodległości podjęli wiele działań upamiętniających to szczególne święto:

  • zespół  "Wega" wziął udział w XIV Przeglądzie Poezji i Pieśni Niepodległościowej ph: "Żeby Polska była Polską" w Puławach, którego został laureatem - zajmując III miejsce w kategorii zespoły wokalne klas 4-8. Był to konkurs o zasięgu wojewódzkim.
  • zarówno zespół, jak i Zuzia zaśpiewali piękne pieśni patriotyczne podczas szkolnej akademii z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz
  • uświetnili swoim śpiewem środowiskowe obchody tego święta w Opolskim Centrum Kultury w dniu 11 listopada 2018 r, w których wzięli udział również uczniowie z klasy III uczęszczający na świetlicę szkolną, aby poprzesz śpiew zaakcentować swój patriotyzm.

Opiekun: Jolanta Szczupak

Zobacz zdjęcia
 
Promieniowanie Ojcostwa

Takie właśnie hasło towarzyszyło tegorocznym obchodom Dnia Papieskiego w całym kraju. W ramach tych obchodów odbył się w Puławach X Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II pt: "Śpiewajmy Ojcu Świętemu", w którym wzięli udział również artyści z naszej szkoły: zespół     "Wega" i solistka Zuzanna Szczupak. Po raz kolejny wysoki poziom umiejętności wokalnych naszych uczniów został doceniony przez Jury, które zakwalifikowało ich do grona laureatów:

  • Zespół "Wega" zdobył I miejsce w kategorii: zespoły wokalne szkół podstawowych
  • Zuzia wyśpiewała II miejsce  w kategorii: soliści szkół podstawowych

Przepiękne piosenki o Papieżu, które wykonywali podczas przeglądu, zaprezentowali społeczności opolskiej podczas mszy świętej o godz 10.00 w Kościele Parafialnym w Opolu Lub. w dniu 14 października 2018 r

opiekun  Jolanta Szczupak

Zobacz zdjęcia
 
Zaśpiewajmy Panu

Pod takim hasłem odbył się w dniu 26.04.2018 r w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Kraśniku III Ogólnopolski Konkurs Piosenki Religijnej. Wzięło w nim udział 68 wykonawców z różnych szkół województwa lubelskiego i nie tylko. Naszą szkołę i miasto reprezentowała Zuzanna Szczupak. Piękny śpiew Zuzi został doceniony przez Jury i Zuzia została laureatką tego konkursu - zdobywając III miejsce.
Cieszy fakt, iż jest to  już kolejny sukces Zuzi w konkursach na szczeblu ogólnopolskim.

Opiekun: Jolanta Szczupak

Zobacz zdjęcia
 
Płyń kolędo...

Kolędowanie to wspomnienie radosnej nowiny Bożego Narodzenia i napełnianie się miłością, która daje nam siłę, wiarę i poczucie nadziei. Chociaż czas kolędowania dobiega końca, pozostają sukcesy, które odnieśli  artyści z naszej szkoły biorąc udział w festiwalach kolęd organizowanych w różnych miejscowościach, aby propagować śpiewanie kolęd, kultywować polską tradycję a także zachęcać dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Chociaż poziom prezentacji konkursowych jest z roku na rok coraz bardziej wyrównany, a zarazem bardzo wysoki  - nasi artyści pozostają nadal w gronie najlepszych.
w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 5 stycznia 2018 r. w Karczmiskach:

  • Zuzanna Szczupak wyśpiewała miejsce I w kategorii soliści 11 - 13 lat - opiekun p. J. Szczupak
  • zespół "Wega" zajął II miejsce w kategorii zespoły wokalne 11 - 13 lat - opiekun p. J. Szczupak
  • chór szkolny "Fortissimo" zajął I miejsce w kategorii chóry 11 - 13 lat - opiekun p. K. Piłat
  • duet: Julia Rola i Kalina Kowalska wyśpiewał również I miejsce w kategorii 11 - 13 lat - opiekun p. K. Piłat
Czytaj więcej
 
__________________________________

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL