Zespół WEGA
Ogólnopolskie sukcesy zespołu "Wega"
i solistek z Zespołu Szkół nr 1

Styczeń to miesiąc, w którym co roku, w wielu miejscowościach w Polsce, odbywają się liczne festiwale kolęd i pastorałek. Festiwale mają z jednej strony wartości artystyczne, bo dają  szansę uzdolnionym muzycznie dzieciom i młodzieży, a nawet dorosłym do zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności wokalnych czy instrumentalnych,  a z drugiej strony wartości religijne, bo kształtują ogólnoludzkie wartości i wrażliwość.

Śpiew kolęd jest piękną tradycją istniejącą w Polsce od wieków. Zarówno słowa, jak i melodie kolęd dostarczają śpiewającym pozytywnych emocji, nastrajają optymistycznie, dlatego też  z roku na rok festiwale cieszą coraz większą popularnością, a poziom prezentacji jest coraz wyższy.

Więcej…
 
Muzyczna lekcja patriotyzmu.

Przywiązanie do Ojczyzny można wyrazić na wiele sposobów, między innymi poprzez wiersze, muzykę i pieśni, które stanowią istotną część dziedzictwa kulturowego każdego narodu.
W słowach pieśni patriotycznych, w charakterystycznym rytmie odbijają się dzieje Rzeczypospolitej oraz idee, które na przestrzeni wieków przyświecały Polakom. Opiewając waleczność piastowskich i jagiellońskich rycerzy, odwagę ułanów, męstwo polskiego żołnierza, dla którego najwyższym celem jest służenie Ojczyźnie, pieśni patriotyczne opowiadają o postawach i wartościach, które należy kultywować.
Słuchając i śpiewając pieśni patriotyczne można w sposób niekonwencjonalny, przeżyć prawdziwą lekcję historii.

Zespół "Wega" w składzie: Matylda Pruchniak, Aleksandra Kozak,  Joanna Mazurkiewicz, Martyna Śpiewak, Zuzanna Szczupak, Kaja Przychodzień, Patrycja Fedorowicz, Joanna Piasecka , Antonina Dudek  oraz solistki: Joanna Mazurkiewicz i Zuzanna Szczupak z Zespołu Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim, biorąc udział w XII Przeglądzie Poezji, Prozy, Muzyki i Pieśni Niepodległościowej pod hasłem "Żeby Polska była Polską" w Puławach, mieli możliwość przeżyć właśnie  taką lekcję historii.

Więcej…
 
W hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II

Po raz kolejny, nasze solistki - Joanna Mazurkiewicz i Zuzanna Szczupak oraz zespół "Wega", chcąc utrwalać pamięć o Janie Pawle II i jego przesłaniach, wzięli udział w Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej "Śpiewajmy Ojcu Świętemu" w Puławach i po raz kolejny nasi artyści zostali laureatami tego przeglądu:

  • Zespół "Wega" zdobył II miejsce w kategorii - zespoły wokalne szkół podstawowych
  • Asia zajęła II miejsce w kategorii soliści - młodzież szkolna
  • Zuzia otrzymała wyróżnienie w kategorii - soliści szkół podstawowych
Więcej…
 
Kolejne sukcesy naszych solistek

Dnia 17 maja 2015r solistki z ZS nr 1: Zuzanna Szczupak, Joanna Mazurkiewicz (opiekun - p. Jolanta Szczupak) i Kamila Skotnicka (opiekun - p. Krystyna Piłat) wzięły udział w IV Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Złota Cyraneczka"  zorganizowanym w Józefowie nad Wisłą podczas obchodów Wojewódzkiego Święta Sadów. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Opolskiego.
Solistki reprezentowały nie tylko naszą szkołę, ale przede wszystkim miasto i gminę Opole Lubelskie. Konkurowały między innymi z uczniami z gminy Łaziska, Wilków, Józefów i po raz kolejny Zuzia i Asia okazały się najlepsze, zdobywając I miejsca w swoich kategoriach wiekowych, a Kamila Skotnicka zdobyła miejsce III.

Więcej…
 
Witaj Majowa Jutrzenko

Pod takim hasłem odbył się w dniach 13-14 kwietnia 2015 r w Domu Chemika w Puławach XI Puławski Turniej Krasomówstwa, Recytacji, Muzyki, Pieśni i Tańców Narodowych. Głównym przesłaniem tego turnieju były słowa Jana Pawła II "Wy macie przenieść ku przyszłości to całe olbrzymie doświadczenie dziejów, które ma na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje. To imię nas wszystkich kosztuje."
Przywiązanie do Ojczyzny można wyrazić na wiele sposobów, między innymi poprzez wiersze, taniec, muzykę i pieśni, które stanowią istotną część dziedzictwa kulturowego każdego narodu. Zespół "Wega" i dwie solistki: Zuzanna Szczupak i Joanna Mazurkiewicz (przygotowani przez panią J. Szczupak), którzy reprezentowali naszą szkołę w Turnieju Pieśni Narodowych, nie tylko dali wyraz przywiązania do Ojczyzny i tradycji narodowej, ale także wykazali się godną do naśladowania postawą patriotyczną. Piękne pieśni o Ojczyźnie, które zaprezentowali podczas turnieju, wysoki poziom umiejętności wokalnych oraz ogólny wyraz artystyczny zaowocowały zakwalifikowaniem się naszych uczniów do grona laureatów:

  • Zuzanna Szczupak zajęła I miejsce w kat. soliści - dzieci szkół podstawowych klas IV - VI
  • Joanna Mazurkiewicz zajęła II miejsce w kat. soliści - młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna
  • zespół "Wega" zdobył I miejsce w kat. zespoły wokalne - dzieci szkół podstawowych klas IV - VI
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL