Zespół WEGA
Patriotyzm w pieśni

Kiedy mówimy o Ojczyźnie, mamy na myśli ziemię rodzinną, naród i jego dzieje, język, bogactwo duchowe i materialne, dziedzictwo przodków i losy przyszłych pokoleń. Ilustracją tego są między innymi pieśni patriotyczne, dzięki którym  możemy odbyć niezwykłą podróż po naszej ojczystej ziemi, jej historii, tradycji i kulturze.

Zespół "Wega" oraz solistka Zuzanna Szczupak biorąc udział w przeglądach pieśni patriotycznej, chcą właśnie poprzez pieśni zaakcentować swój patriotyzm i dać świadectwo przywiązania do Ojczyzny, osiągając przy tym liczne sukcesy:

 • W I Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Muzyki Polskiej "Dla Ciebie Ojczyzno", który odbył się 2 listopada 2016 r w OCK w Opolu Lubelskim, zarówno zespół, jak i Zuzia  zostali laureatami zajmując I miejsca w swoich kategoriach. Piękne pieśni patriotyczne w ich wykonaniu można było usłyszeć podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w OCK w dniu 11 listopada. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

 • W XIII Przeglądzie Poezji i Pieśni Niepodległościowej pod hasłem "Żeby Polska była Polską", który odbył się 3 listopada 2016 r w Domu Chemika  w Puławach,  Zuzanna Szczupak zdobyła I miejsce w kat soliści - dzieci szkół podstawowych oraz otrzymała nagrodę specjalną "Puchar Niepodległości" za najlepsze wykonanie pieśni patriotycznych.
Więcej…
 
Wyśpiewany sukces w Kocku

Dnia 28 września 2016 r w Kocku odbył się XII  Festiwal Pieśni Patriotycznej ph "Pieśń Ojczyzny Pełna". W festiwalu tym wzięli udział soliści z trzech województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i podlaskiego.
Naszą szkołę reprezentowały dwie solistki: Zuzanna Szczupak z kl VI i Joanna Mazurkiewicz z kl III G. Poziom wszystkich prezentacji konkursowych był bardzo wysoki , a repertuar patriotyczny bardzo zróżnicowany. Znane pieśni patriotyczne, opracowane w całkiem nowych aranżacjach, przeplatały się z pieśniami współczesnymi.

Więcej…
 
Podsumowanie pracy zespołu "Wega"

i solistek w roku szkolnym 2015 /2016

Zajęcia z zespołem "Wega" oraz solistkami: Joanną Mazurkiewicz oraz Zuzanną Szczupak prowadzone były  systematycznie 2h  w tygodniu

Zespół i solistki działali bardzo aktywnie, przygotowując oprawę  muzyczną  imprez szkolnych  jak i  pozaszkolnych:

W szkole:

 • przygotowali oprawę muzyczną akademii z okazji Dnia Nauczyciela
 • zespół wystąpił podczas uroczystości z okazji 100-lecia szkoły
 • przygotowali oprawę muzyczną akademii z okazji Dnia Papieskiego
 • przygotowali oprawę muzyczną audycji mikołajkowej (przez radiowęzeł)
 • przygotowali oprawę muzyczną akademii ph "Poranek Wielkanocny"
 • przygotowali oprawę muzyczną akademii z okazji 3 Maja
 • zespół wystąpił podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka ph "Miej pomysł..."
 • solistki zaśpiewały podczas uroczystości podsumowującej ogólnopolską akcję ph "Jak nie czytam, jak czytam"

Więcej…
 
Kochamy naszą Ojczyznę PDF Drukuj

Wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków, pogłębienie ich miłości do Ojczyzny, pogłębienie znajomości historii i kultury polskiej zawartej w pieśni i poezji polskiej na przestrzeni wieków jest niezwykle ważne, dlatego też XII Puławskiemu Turniejowi Krasomówstwa, Recytacji, Muzyki, Pieśni i Tańców Narodowych ph. "Witaj Majowa Jutrzenko", który odbył się w dniach 12-13 kwietnia w Domu Chemika w Puławach pod patronatem Prezydenta Miasta Puławy, przyświecało motto "Musimy przywołać przeszłość, by naród nie stał się jak drzewo bez korzeni, które musi uschnąć".

Po raz kolejny sukcesem zakończył się udział naszych solistek: Zuzanny Szczupak i Joanny Mazurkiewicz oraz zespołu Wega w Turnieju Pieśni Narodowych:

 • Zuzanna Szczupak zajęła II miejsce w kat. soliści - dzieci klas IV - VI SP
 • Joanna Mazurkiewicz zajęła III miejsce w kat. soliści - młodzież szkolna
 • zespół "Wega" zdobył II miejsce w kat. zespoły wokalne - dzieci klas IV - VI SP
Więcej…
 
Ogólnopolskie sukcesy zespołu "Wega" PDF Drukuj
i solistek z Zespołu Szkół nr 1

Styczeń to miesiąc, w którym co roku, w wielu miejscowościach w Polsce, odbywają się liczne festiwale kolęd i pastorałek. Festiwale mają z jednej strony wartości artystyczne, bo dają  szansę uzdolnionym muzycznie dzieciom i młodzieży, a nawet dorosłym do zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności wokalnych czy instrumentalnych,  a z drugiej strony wartości religijne, bo kształtują ogólnoludzkie wartości i wrażliwość.

Śpiew kolęd jest piękną tradycją istniejącą w Polsce od wieków. Zarówno słowa, jak i melodie kolęd dostarczają śpiewającym pozytywnych emocji, nastrajają optymistycznie, dlatego też  z roku na rok festiwale cieszą coraz większą popularnością, a poziom prezentacji jest coraz wyższy.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL